Przejdź do zawartości

2022-07-15: Zbiórka na drony bojowe Warmate dla Ukrainy

Z Wikinews, wolnego źródła informacji.
piątek, 15 lipca 2022
Dron Warmate
Grafika: VoidWanderer

W środę 13 czerwca 2022 roku zainicjowana została zbiórka na drony bojowe Warmate dla Ukrainy. W piątek 15 lipca 2 209 osób wpłaciło 219 890 zł z oczekiwanych 4 000 000 zł

Zbiórka ma doprowadzić do zakupu zestawu złożonego z dwudziestu dronów oraz stacji kontroli w konfiguracji, jaką preferuje strona ukraińska. Zestaw taki został wybrany, jak wyjaśnił dla Wikinews przedstawiciel przedsięwzięcia, na podstawie konsultacji z ekspertami, przedsiębiorstwem WB Electronics oraz wcześniejszymi zamówieniami strony ukraińskiej.

Drony WB Electronics Warmate produkuje przedsiębiorstwo WB Electronics. Pod zbiórką w serwisie Pomagam.pl podpisują się:

  • Bartłomiej Kucharski - dziennikarz „Wojska i Techniki", analityk z dziedziny obronności, rolnik;
  • Jarosław Sterkowicz - mieszkający w Krakowie DJ, pisarz i właściciel małej firmy, pasjonat polskiego przemysłu zbrojeniowego;
  • Mateusz Kaczyński mieszkający w Białymstoku freelancer zajmujący się copywritingiem i PR-em.

Organizatorzy deklarują, że mają zgodę producenta i deklarację dostarczenia sprzętu do miejsca wykorzystania. Środki po zakończeniu zbiórki zostaną przekazane WB Electronics Warmate za pośrednictwem fundacji. Organizatorzy, jak sami twierdzą w rozmowie z Wikinews, zostali wsparci przez Pomagam.pl które zrzekło się swojej standardowej prowizji.

Reakcje[edytuj | edytuj kod]

Inicjatywę poparli:"

Przypisy[edytuj kod]

  1. 1,0 1,1 1,2 informacja od organizatorów
  2. Twitter
  3. Jacek Sierpiński - blog

Źródła[edytuj | edytuj kod]

Linki zewnętrzne[edytuj | edytuj kod]