Przejdź do zawartości

2022-05-30: Mistrzostwa Polski w taekwondo w Tomaszowie Mazowieckim

Z Wikinews, wolnego źródła informacji.
poniedziałek, 30 maja 2022
Logotyp tomaszowskiej Areny Lodowej, miejsca rozgrywek

W najbliższy piątek, 3 czerwca 2022 roku rozpoczną się Mistrzostwa Polski Seniorów w taekwondo. Impreza po raz pierwszy odbędzie się w Tomaszowie Mazowieckim.

Mistrzostwa w Arenie Lodowej Tomaszów Mazowiecki potrwają trzy dni. Podczas Mistrzostw zawodnicy i zawodniczki będą startowali w całym czwórboju taekwondo a w niedzielę będzie można obejrzeć bardzo widowiskowe walki drużynowe. Odbędzie się również bicie rekordu Polski w technikach specjalnych. Do Tomaszowa przyjadą tegoroczni mistrzowie Europy. Gala finałowa odbędzie się w sobotę 4 czerwca od godziny 19:00. Wstęp na imprezę jest wolny. Do Areny spoza Tomaszowa można dojechać koleją i tomaszowską komunikacją miejską, jak i autobusem największego warszawskiego przewoźnika PKS Polonus, który przy Arenie ma jeden ze swoich tomaszowskich przystanków. Podróż z Warszawy trwa ok. 100 minut.

Taekwondo jest dyscypliną olimpijską i narodowym sportem Korei gdzie zostało wymyślone i skodyfikowane w połowie XX wieku jako narodowa sztuka walki. Początkowo zostało stworzone do celów militarnych, później zaadaptowane do użytku cywilnego jako aktywność fizyczna.Twórcą taekwondo jest generał Choi Hong-hi.

Organizatorem Mistrzostw w Tomaszowie jest Polski Związek Taekwondo wraz z Tomaszowską Akademią Taekwondo. Impreza odbywa się pod patronatem marszałka województwa łódzkiego Grzegorza Schreibera, starosty tomaszowskiego Mariusza Węgrzynowskiego i prezydenta Tomaszowa Marcina Witko.

Zobacz też

[edytuj | edytuj kod]

Źródła

[edytuj | edytuj kod]