2022-05-07: Seminarium projektu EODOPEN dedykowane pamięci Bożeny Bednarek-Michalskiej

Z Wikinews, wolnego źródła informacji.
sobota, 7 maja 2022


20 maja 2022 roku w Bibliotece Uniwersyteckiej w Toruniu odbędzie się seminarium „Wokół otwartego bibliotekarstwa” organizowane w ramach projektu EODOPEN (eBooks-On-Demand-Network Opening Publications for European Netizens).

Wydarzenie dedykowane będzie pamięci zmarłej 5 maja 2021 roku Bożenie Bednarek-Michalskiej. „W rocznicę Jej śmierci pragniemy dedykować Bożenie seminarium naukowe poświęcone tym obszarom tematycznym, w których była szczególnie aktywna zawodowo i w których odnosiła największe sukcesy, przyczyniając się do rozwoju otwartego bibliotekarstwa" - piszą organizatorzy seminarium.

W ramach wydarzenia omówione zostaną wybrane zagadnienia związane z otwartą nauką i edukacją oraz zaprezentowany zostanie projekt EODOPEN, którego celem jest digitalizacja i cyfrowe udostępnienie dzieł literackich wydanych w XX i XXI w. Biblioteka Uniwersytecka w Toruniu jest jednym z partnerów projektu. Projekt rozpoczął się 1 listopada 2019 roku a Bożena Bednarek-Michalska aktywnie włączyła się w zadania związane z ustalaniem statusu prawnego dzieł wybranych do digitalizacji.

Udział w seminarium jest bezpłatny. Wymagana jest rejestracja poprzez formularz dostępny na stronie biblioteki.

Źródła[edytuj | edytuj kod]

Linki zewnętrzne[edytuj | edytuj kod]