Przejdź do zawartości

2022-04-16: Co najmniej 300 osób zgineło w wyniku powodzi w RPA

Z Wikinews, wolnego źródła informacji.
sobota, 16 kwietnia 2022

W środę, 13 kwietnia, potwierdzono, że ulewne deszcze i związane z nimi powodzie spowodowały śmierć ponad 300 osób w prowincji KwaZulu-Natal, w tym w Durban.

Powódź opóźniła działania ratownicze prowadzone przez South African National Defence Force, choć udało się wysłać kilka helikopterów i personel - jak poinformował generał Rudzani Maphwanya. Władze pracują nad przywróceniem zasilania w regionie.

Prezydent Cyril Ramaphosa powiedział: "Ta katastrofa jest częścią zmian klimatycznych. Mówi nam, że zmiany klimatyczne są poważne, są tutaj ... Nie możemy dłużej odkładać tego, co musimy zrobić i środków, które musimy podjąć, aby poradzić sobie ze zmianami klimatycznymi."

eThekwini Metropolitan Municipality została poważnie uszkodzona. Burmistrz Mxolisi Kaunda powiedział, że trudno było dotrzeć do infrastruktury energetycznej i wodociągowej. Sipho Hlomuka z Rady Wykonawczej ds. Zarządzania Współpracą i Spraw Tradycyjnych w KwaZulu-Natal powiedział: "Ulewne deszcze uszkodziły linie energetyczne w wielu gminach, a ekipy techniczne pracują przez całą dobę, aby przywrócić zasilanie".

Źródła

[edytuj | edytuj kod]