2022-04-06: Wydarzenia na temat rozwoju EOSC

Z Wikinews, wolnego źródła informacji.
środa, 6 kwietnia 2022

Od 3 do 4 maja 2022 roku odbędą się w Strasburgu spotkania i warsztaty poświęcone rozwojowi European Open Science Cloud (EOSC).

Pierwszego dnia zaplanowany został panel polityczny na temat miejsca EOSC w europejskiej polityce naukowej. Prezentacje i dyskusje dotyczyć będą m.in. postępów we wdrażaniu polityk otwartej nauki i zasad FAIR. Spotkanie w Strasburgu organizowane jest dla zaproszonych gości. Osoby zainteresowane wydarzeniem mogą obejrzeć transmisję online.

Drugiego dnia odbędzie się warsztat na temat znaczenia krajowych polityk w rozwoju EOSC. Podczas wydarzenia zaprezentowane zostaną rezultaty regionalnych projektów EOSC oraz omawiane będą kwestie związane z implementacją krajowych polityk otwartej nauki oraz polityk instytucji finansujących badania naukowe, a także ustaleniem międzynarodowych zasad dostępu do naukowych zasobów, serwisów i usług. Udział w wydarzeniu możliwy jest zarówno w formie stacjonarnej, jak i online. Więcej informacji na temat wydarzeń dotyczących EOSC znaleźć można na stronie EOSC oraz EOSC Future.

Źródła[edytuj | edytuj kod]

Linki zewnętrzne[edytuj | edytuj kod]