2022-03-29: Odbyło się posiedzenie Prezydium Zarządu Polskiego Związku Narciarskiego

Z Wikinews, wolnego źródła informacji.
Patryk Duszkiewicz i inni, wtorek, 29 marca 2022

29 marca 2022 roku odbyło się posiedzenie Prezydium Zarządu Polskiego Związku Narciarskiego – poinformowano w komunikacie zamieszczonym na stronie internetowej federacji. Na zebraniu podjęto decyzje m.in o braku przedłużenia umowy z trenerem reprezentacji Polski w skokach narciarskich oraz jego sztabem.

Podczas posiedzenia podjęto szereg decyzji. Jedną z nich jest podzielenie grup szkoleniowych na kadrę A, B i młodzieżową oraz powołaniu dwóch grup regionalnych (Tatrzańskiego Związku Narciarskiego i Śląsko-Beskidzkiego Związku Narciarskiego).

Zdecydowano o nie przedłużeniu umowy z trenerem reprezentacji Polski w skokach narciarskich Michalem Doležalem oraz jego sztabem.

Na trenera kadry B wybrano Macieja Maciusiaka. Argumentowano to „wynikami osiąganymi przez podopiecznych trenera w Pucharze Kontynentalnym i zawodach FIS”. W komunikacie stwierdzono, że trener „będzie miał dowolność w doborze i rekomendacji sztabu szkoleniowego”.

Na stanowisku trenera kadry młodzieżowej pozostawiono Daniela Kwiatkowskiego.

W komunikacie poinformowano, że rozmowy z nowy trenerem kadry A skoczków są finalizowane. Dodano również, że zawodnikom zarekomendowano urlopy rehabilitacyjno-regeneracyjne.

Po zakończeniu posiedzenia prezes PZN Apoloniusz Tajner odbył rozmowę z Kamilem Stochem.

Źródła[edytuj | edytuj kod]