2022-03-20: CEE Spring 2022 - zapowiedź

Z Wikinews, wolnego źródła informacji.
niedziela, 20 marca 2022
Logo konkursu

Od 21 marca do 31 maja 2022 roku trwać będzie w Wikipedii polskojęzycznej konkurs CEE Spring. W ramach akcji uczestnicy będą mieli za zadanie uzupełniać Wikipedię o hasła dotyczące Europy Środkowo-Wschodniej.

Konkurs jest wspierany i fundowany przez Wikimedia Polska. W kolejnych 10 tygodniach celem uczestników konkursu będzie uzupełnienie tworzenie i rozbudowanie artykułów dotyczących kolejnych państwach. W niedzielę, 20 marca znane są trzy pierwsze tygodnie:

  • 1 tydzień: Białoruś, Słowacja, Rumunia i Mołdawia
  • 2 tydzień: Macedonia, Armenia, Turcja
  • 3 tydzień: Albania, Słowenia, Chorwacja

Nagrody[edytuj | edytuj kod]

W konkursie przewidziana są nagrody kaskadowe i indywidualne. Po utworzeniu / rozbudowaniu określonej ilości artykułów każdy uczestnik konkursu, który napisał przynajmniej 3 hasła konkursowe oraz wypełnił formularz zgłoszeniowy, otrzyma daną nagrodę kaskadową.

Nagrody kaskadowe CEE Spring 2022

W każdej rundzie osoba która napisze najwięcej artykułów otrzyma voucher do księgarni internetowej o wartości 100 zł. Nagroda za jakość – voucher do księgarni internetowej o wartości 300 zł zostanie przyznana osobie, która zdobędzie największą liczbę punktów za napisanie lub znaczące rozbudowanie artykułów związanych tematycznie z konkursem, które uzyskają status Dobrego Artykułu lub Artykułu na Medal. Voucher do księgarni internetowej o wartości 200 zł otrzyma osoba, która napisze najwięcej konkursowych artykułów eksponowanych w rubryce Czy wiesz... Dwie kolejne osoby otrzymają zestaw gadżetów związanych z Wikipedią i projektami Wikimedia. Voucher do księgarni internetowej o wartości 200 zł otrzyma osoba, która w trakcie całego konkursu napisze najwięcej haseł biograficznych o kobietach.

Organizatorzy[edytuj | edytuj kod]

Ze strony Wikipedii konkurs koordynuje Kacper Szymański, natomiast w Wikimedia Polska zajmuje się tym konkursem Paulina Anna Studniczka.


Źródła[edytuj | edytuj kod]