Przejdź do zawartości

2022-03-19: Richard Freitag zakończył karierę

Z Wikinews, wolnego źródła informacji.
Patryk Duszkiewicz i inni, sobota, 19 marca 2022
Richard Freitag podczas konkursu Pucharu Świata w Titisse-Neustadt (2016)
Grafika: Taxiarchos228

Podczas sobotniej (19 marca 2022 roku) konferencji prasowej przed konkursem lotów narciarskich w Oberstdorfie Richard Freitag poinformował, że podjął decyzję o zakończeniu kariery sportowej.

Moje występy przez ostatnie 2 i pół roku nie były zbyt dobre, by rywalizować na najwyższym poziomie z najlepszymi zawodnikami. Poziom nie był nawet na tyle dobry, żebym był w stanie rywalizować w Pucharze Kontynentalnym, więc podjęcie decyzji, nie było długim procesem. Przyjście tutaj, aby ogłosić decyzję publicznie, było dla mnie tak emocjonujące, jak początek ważnego konkursu

—stwierdził Freitag na konferencji prasowej

O karierze Freitaga wypowiedział się Horst Hüttel, dyrektor ds. skoków narciarskich i kombinacji norweskiej w Niemieckim Związku Narciarskim:

W pierwszych latach z Wernerem Schusterem [trenerem niemieckiej reprezentacji w latach 2008-2019], czyli w 2010 roku było nam ciężko. Byliśmy więc wdzięczni, że mieliśmy bardzo dobrego i młodego skoczka, takiego jak Richard. On zrobił bardzo wiele dla społeczności skoków w naszym kraju. To zaszczyt, że mieliśmy go w swoich szeregach

Podczas swojej kariery Niemiec wygrał osiem konkursów Pucharu Świata w skokach narciarskich, a 23 razy stawał na podium tego cyklu zawodów. Jest również srebrnym medalistą igrzysk olimpijskich w drużynie, czterokrotnym medalistą mistrzostw świata w narciarstwie klasycznym oraz brązowym medalistą mistrzostw świata w lotach narciarskich.

W obecnym sezonie w zawodach Pucharu Świata wystąpił jedynie w Titisse-Neustadt, gdzie dwukrotnie zajął 21 miejsce.

Źródła[edytuj | edytuj kod]