2022-03-07: Naczelnik Związku Harcerstwa Polskiego zwrócił się z prośbą do polskich operatorów komórkowych o umorzenie kosztów wolontariuszy poniesionych przez roaming w związku z pomocą niesioną Ukrainie

Z Wikinews, wolnego źródła informacji.
poniedziałek, 7 marca 2022

7 marca 2022 roku Związek Harcerstwa Polskiego poinformował, że naczelnik ZHP zwrócił się z prośbą do polskich operatorów komórkowych o umorzenie kosztów wolontariuszy poniesionych przez roaming w związku z pomocą niesioną Ukrainie.

ZHP otrzymał wiele sygnałów o kosztach roamingu, które druhowie ponieśli w efekcie korzystania z łączności za pomocą osobistych telefonów komórkowych w czasie pełnienia służby na granicy polsko-ukraińskiej.

Gdy tylko nadejdzie odpowiedź osoby narażone zostaną bezzwłocznie poinformowane jak należy w tej sprawie postąpić, by operatorzy mogli wystawić faktury korygujące.

Powyższa prośba dotyczy okresu od 24 lutego do 6 marca 2022 roku.

Aby sytuacja ta nie spotkała wolontariuszy w kolejnych dniach ZHP zaleca ustawienie łączności/wyboru sieci w swoich telefonach w trybie ręcznym na sieć macierzystą operatora, tak by telefon mimowolnie, nie logował się do sieci operatorów ukraińskich.

Źródła[edytuj | edytuj kod]