Przejdź do zawartości

2022-01-30: „Śmierci na Nilu” - zapowiedź

Z Wikinews, wolnego źródła informacji.
niedziela, 30 stycznia 2022

28 stycznia 2022 roku wytwórnia 20th Century Studios pokazała najnowszą zapowiedź „Śmierci na Nilu” na podstawie kryminału Agathy Christie. Produkcja ma trafić do kin 11 lutego 2022 roku.

Oficjalny opis produkcji:

Sielankowy nastrój miodowego miesiąca młodej pary, spędzającej podróż poślubną na luksusowym statku rzecznym, zostaje przerwany przez ponure zdarzenie. Beztroska wycieczka po Egipcie zmienia się w poszukiwania mordercy, na czele których staje jeden z uczestników rejsu po Nilu, niezawodny Hercules Poirot. Egzotyczna, tajemnicza i niepozbawiona niebezpieczeństw sceneria stanowi znakomite tło tej mrocznej opowieści o obsesyjnej miłości i jej tragicznych skutkach. Tym bardziej, że historia – jak rzeka – wije się w niezwykle zagadkowy sposób, nie pozwalając widzom odgadnąć zakończenia aż do finałowej, szokującej demaskacji.

Film wyreżyseruje odtwórca roli głównej, czyli Kenneth Branagh. Scenariusz napisał Michael Green („Logan: Wolverine”, „Blade Runner 2049”) na podstawie powieści Christie o tym samym tytule. Obaj panowie stali za ogromnym sukcesem „Morderstwa w Orient Ekspressie” w 2017 roku.

W produkcji jako Herkules Poirot powróci Kenneth Branagh. W obsadzie „Śmierci na Nilu” znaleźli się także: Gal Gadot („Wonder Woman”, seria „Szybcy i wściekli”) i Armie Hammer („Jeździec znikąd”, Tamte dni, tamte noce”, „Kryptonim U.N.C.L.E”), jako zakochana młoda para oraz Emma Mackey („Sex Education”), jako rozgoryczona przyjaciółka Gadot, towarzysząca młodej parze podczas miesiąca miodowego. W filmie zagrają także Rose Leslie („Gra o tron”), Annette Bening („American Beauty”, „Marsjanie atakują!”), Letitia Wright („Czarna Pantera”), Tom Bateman („Morderstwo w Orient Ekspressie”) i Russel Brand („Arthur”).

Źródła

[edytuj | edytuj kod]
Artykuł wykorzystuje materiał pochodzący z tekstu „Najnowsza emocjonująca zapowiedź „Śmierci na Nilu””, którego autorem jest newsy, opublikowanego w serwisie Filmaster na licencji CC-BY 2.5 (więcej informacji).

Linki zewnętrzne

[edytuj | edytuj kod]