2022-01-26: Edu Wiki Week 2022

Z Wikinews, wolnego źródła informacji.
środa, 26 stycznia 2022

Od 21-25 lutego 2022 roku odbywać się będzie EduWiki Week czyli wirtualne międzynarodowe święto Wolnej Wiedzy w edukacji. Jego celem jest pokazanie wartości projektów Wikimedia w dziedzinie oświaty oraz celebracja pracy społeczności EduWiki i organizacji partnerskich. Do 30 stycznia 2022 roku można zgłaszać propozycje wystąpień na międzynarodowym wydarzeniu

W czasie trwania Edu Wiki Week partnerzy z całego świata mogą wykorzystać tę okazję do zorganizowania lokalnych wydarzeń dla członków swojej społeczności, nauczycieli i innych interesariuszy z sektora edukacji. Będzie to szansa podzielenia się historiami, wymiany doświadczeń. wspólnej rozmowy o szansach i zagrożeniach, które stoją przed nami.

Każdy może zaproponować wydarzenie, mogą to być prelekcje, edytony, webinary i inne wirtualne spotkania poświęcone działaniom na rzecz nauki i Wikipedii.

Źródła[edytuj | edytuj kod]

Artykuł wykorzystuje materiał pochodzący z tekstu „Edu Wiki Week 2022”, którego autorem jest Nina Gabryś, opublikowanego w serwisie wikimedia.pl na licencji CC-BY 3.0 (więcej informacji).

Linki zewnętrzne[edytuj | edytuj kod]