2022-01-17: Edyton „Jedyne. Nieopowiedziane historie polskich fotografek”

Z Wikinews, wolnego źródła informacji.
poniedziałek, 17 stycznia 2022

22 stycznia 2022 roku w Warszawie odbędzie się edyton „Jedyne. Nieopowiedziane historie polskich fotografek.

Spotkanie jest organizowane przez Wikimedia Polska wraz z Domem Spotkań z Historią w celu rozwijania polskojęzycznej Wikipedii o niepowiedziane historie polskich fotografek: słowem, stworzenie i uzupełnienie wikipedycznych haseł o bohaterkach wystawy „Jedyne. Nieopowiedziane historie polskich fotografek”.

W edytonie można uczestniczyć dwojako: w wersji stacjonarną w siedzibie Domu Spotkań z Historią oraz na równoległy edyton online.

Edyton stacjonarny zostanie poprzedzony specjalnym oprowadzeniem (dla uczestników edytonu) po wystawie, które poprowadzi jej kuratorka i autorka książki „Jedyne. Nieopowiedziane historie polskich fotografek” – Monika Szewczyk-Wittek.

Aby wziąć udział w wydarzeniu, nie jest wymagane doświadczenie w edytowaniu Wikipedii. Edyton to okazja do nauki edytowania wolnej encyklopedii przy wsparciu doświadczonych Wikipedystów.

Zapisy[edytuj | edytuj kod]

Zgłoszenie zawierające „EDYTON KAROWA” lub „EDYTON ONLINE”, imię, nazwisko oraz nazwę konta na Wikipedii (jeśli dana osoba już je posiada), należy przesłać na adres recepcja@dsh.waw.pl lub dzwoniąc pod numer telefonu +48 22 255 05 00 w godzinach otwarcia Domu Spotkań z Historią.

Program[edytuj | edytuj kod]

  • Oprowadzanie po wystawie w siedzibie DSH startuje o godz. 12:00.
  • Edyton w wersji stacjonarnej i online zaczynamy o godzinie 13:30.

Na miejscu prosimy o noszenie maseczek

Źródła[edytuj | edytuj kod]

Artykuł wykorzystuje materiał pochodzący z tekstu „EDYTON O POLSKICH FOTOGRAFKACH i ICH HISTORII! ZAPRASZAMY!”, którego autorem jest Nina Gabryś, opublikowanego w serwisie wikimedia.pl na licencji https://creativecommons.org/licenses/by/3.0/ CC-BY 3.0] (więcej informacji).

Linki zewnętrzne[edytuj | edytuj kod]