2022-01-11: Reprezentacja Norwegii bez głównego sponsora po sezonie 2021/2022

Z Wikinews, wolnego źródła informacji.
wtorek, 11 stycznia 2022
Joakim Aune z widocznym logiem LO na kasku (2017)
Grafika: Christian Bier

Norweska Konfederacja Związków Zawodowych (LO), która od 2016 roku jest głównym sponsorem reprezentacji Norwegii w skokach narciarskich nie przedłuży kontraktu z Norweskim Związkiem Narciarskim. To oznacza, że dotychczasowy sponsor zniknie z kasków norweskich zawodników po zakończeniu sezonu 2021/2022.

Decyzję o zakończeniu kontraktu z norweską federacją ogłosił sekretarz LO, Are Tomasgard. Menedżer kadry, Clas Brede Bråthen poinformował, że norweski związek jest zaskoczony decyzją głównego sponsora, informując także iż nie ma jeszcze planów dot. nowego głównego sponsora norweskiej kadry. Bråthen podkreślił również, że w sezonie 2022/2023 kadra może nie mieć głównego sponsora, ponieważ proces negocjacji z potencjalnym nowym sponsorem trwa co najmniej rok.

Norweska Konfederacja Związków Zawodowych (LO) jest głównym sponsorem norweskich skoczków od 2016 roku, od momentu zakończenia współpracy Norweskiego Związku Narciarskiego (NSF) z austriackim koncernem paliwowym OMV. Wartość kontraktu wynosiła dziesięć milionów koron norweskich. Pierwszy kontrakt obowiązywał przez trzy lata, po czym nastąpiło przedłużenie umowy o następne trzy lata. Nowy kontrakt przewidywał możliwość przedłużenia współpracy o kolejny rok.

Źródła[edytuj | edytuj kod]