Przejdź do zawartości

2021-12-20: Antyszczepionkowcy pomalowali płot i fasadę domu posłanki Doroty Niedzieli

Z Wikinews, wolnego źródła informacji.
niedziela, 19 grudnia 2021

Nieznani wandale zniszczyli ogrodzenie posesji posłanki Koalicji Obywatelskiej, Doroty Niedzieli. Pojawiły się na nim antyszczepionkowe napisy i oskarżenia o „zdradę Polski”. Do zdarzenia doszło w Kętach, w województwie małopolskim. W tej sprawie prowadzone jest policyjne śledztwo i poszukiwani są sprawcy.

Zdjęcie posłanki Doroty Niedzieli
Dorota Niedziela

Posłanka Dorota Niedziela zamieściła na portalach społecznościowych zdjęcia pomalowanego betonowego płotu. Czerwoną farbą napisano na nim: „Tu mieszka zdrajca Polski” oraz „Stop segregacji zdrowotnej i szczepieniom”. Na swoim profilu na Facebooku zaapelowała o informacje.

Jeśli ktokolwiek widział sprawcę, który próbuje mnie nastraszyć i zniszczył elewacje i ogrodzenie mojego domu, proszę pisać. To niedopuszczalne, właśnie powiadomiłam policję. Niestety, musiała to być osoba miejscowa.

— post Doroty Niedzieli na Facebooku

W rozmowie z Polsat News posłanka dodała, że policja przeprowadziła oględziny, sprowadziła technika, spisała protokół i zabezpieczyła kamery przemysłowe. Możliwe, że napastnicy zostali sfilmowani przez kamery monitoringu. Posłanka w rozmowie z kanałem podkreśliła, że naprzeciwko jej domu znajduje się sklep, którego monitoring obejmuje ogrodzenie domu.

Rzeczniczka oświęcimskiej policji Małgorzata Jurecka poinformowała w niedzielę 19 grudnia 2021 PAP, że funkcjonariusze wszczęli czynności zmierzające do ustalenia sprawcy „uszkodzenia mienia i znieważenia funkcjonariusza”.

Każdy, kto był świadkiem tego zdarzenia lub posiada informacje mogące pomóc w ustaleniu sprawcy proszony jest o kontakt z policjantami z Komisariatu Policji w Kętach pod numerem telefonu 47 83 26 500 lub numerem alarmowym 112”

— Małgorzata Jurecka

Źródła

[edytuj | edytuj kod]