2021-10-04: 7 054 zdjęcia nadesłano w tegorocznym konkursie Wiki Lubi Zabytki!

Z Wikinews, wolnego źródła informacji.
poniedziałek, 4 października 2021
Logo konkursu

3 października 2021 roku stowarzyszenie Wikimedia Polska poinformowało, że 7 054 zdjęć nadesłano w tegorocznym konkursie Wiki Lubi Zabytki, z czego prawie 500 zostało wykonanych przez uczniów szkół biorących udział w pilotażowej edycji konkursu Wiki Lubi Zabytki Junior.

Daje nam to łącznie ponad 1300 fotografii więcej niż w poprzedniej edycji konkursu. Ogromnie się cieszymy, że konkurs spotkał się z takim zainteresowaniem! Wszystkie fotografie można zobaczyć tutaj

W jury konkursu zasiadają:

Ewa Caban: architektka, konserwatorka zabytków, edytuje Wikipedię jako EwkaC od lutego 2011. Organizatorka i pomysłodawczyni Piątków z Wikipedią, spotkań na których bije śląskie serce Wikipedii. Pracuje w Instytucie Korfantego.

Andrzej Błaszczak: fotograf, wikipedysta, załadował ponad 4000 zdjęć do zasobów Wikipedii. Dzięki niemu wiele polskich miejscowości zyskało znakomitą dokumentację fotograficzną.

Jarosław Ciuruś: fotograf, autor wielu zdjęć wyróżnionych za jakość w Wikimedia Commons, wielokrotny uczestnik konkursu Wiki Lubi Zabytki. Specjalizuje się w fotografii budynków. Autor wspaniałych i niezapomnianych zdjęć Wrocławia.

Adam Kliczek: fotograf, współorganizator i uczestnik Wikiekspedycji w latach 2011–2013, dokumentującej m.in. zabytki. Autor kilkudziesięciu fotografii, które uzyskały oznaczenie wysokiej jakości w Wikimedia Commons. Autor tekstów i poradników fotograficznych oraz bloga zatrzymujeczas.pl

Patronat medialny sprawują: – Renowacje i Zabytki – Spotkania z Zabytkami – MgFoto.pl

Źródła[edytuj | edytuj kod]

Artykuł wykorzystuje materiał pochodzący z tekstu „7 054 zdjęć nadesłano w tegorocznym konkursie Wiki Lubi Zabytki!”, którego autorem jest Nina Gabryś, opublikowanego w serwisie wikimedia.pl na licencji CC-BY 3.0 (więcej informacji).