Przejdź do zawartości

2021-09-04: Ogród Zoologiczny we Wrocławiu opublikował statystyki

Z Wikinews, wolnego źródła informacji.
sobota, 4 września 2021

3 września 2021 roku Ogród Zoologiczny we Wrocławiu opublikował wybrane dane statystyczne dotyczące odwiedzin.

Zwiedzający

[edytuj | edytuj kod]

W lipcu i sierpniu ogród odwiedziło ogród 620 602 osób, najwięcej od rekordowego 2017 roku). W dwa miesiące wakacji liczba odwiedzających stanowiła 54,34% frekwencji odnotowanej w 2021 roku czyli od stycznia do września ogród odwiedziło 1 140 081 osób, co stanowi przekroczenie całorocznej frekwencji w 2020 roku, która wyniosła 942 107.

Sprzedano najwięcej biletów dla rodzin. Wzrosła sprzedaż biletów promocyjnych dla seniorów, osób niepełnosprawnych i członków programu Nasz Wrocław oraz kart rocznych. Spadła liczba sprzedawanych biletów dla grup. Bilet z opcją ZOO NA RATUNEK zakupiło w wakacje 176 296 osób, czyli więcej niż w 2019 roku

Większość zwiedzających stanowili Polacy, głównie z Dolnego Śląska, Wielkopolski, Śląska i Małopolski. Liczebność obcokrajowców wśród gości zmiejszyła się. Odnotowano wizyty Ukraińców, Niemców, Czechów, Brytyjczyków, Tajlandczyków, Argentyńczyków i Uzbekistańczyków.

Zwiedzający najchętniej płacili kartą płatniczą oraz przez internet.

Zwierzęta

[edytuj | edytuj kod]

W 2021 roku urodziło się 153 przedstawicieli gatunków zagrożonych wyginięciem. Między innymi: nosorożca indyjskiego, żyrafy siatkowanej, milu, daniela mezopotamskiego, takina złotego, oryksa szablorogiego, bantenga, pantery mglistej, wari rudego, rudawki madagaskarskiej, szpaka balijskiego, dzioborożca palwańskiego, papużki ostrosternej, żółwia Mccorda, szyszkowca mozabickiego o pończosznika z San Francisco.

Półkolonie

[edytuj | edytuj kod]

W 2021 roku Ogród Zoologiczny we Wrocławiu po raz pierwszy zorganizował półkolonie dla dzieci w wieku od 7 do 12 roku życia. Odbyło się 5 turnusów w których uczestniczyło 109 osób. Większość dzieci zadeklarowało chęć uczestnictwa w przyszłorocznej edycji.


Źródła

[edytuj | edytuj kod]