2021-08-24: Daniel-André Tande wrócił na skocznię

Z Wikinews, wolnego źródła informacji.
wtorek, 24 sierpnia 2021
Daniel-André Tande w 2017 roku
Grafika: Christian Bier

Daniel-André Tande oddał 23 sierpnia 2021 roku pierwsze skoki od poważnego upadku, do którego doszło w trakcie serii próbnej do konkursu Pucharu Świata w skokach narciarskich w słoweńskiej Planicy.

Tande trenował wczoraj na skoczni normalnej w Oslo (Midtstubakken), w tajemnicy przed mediami.

Rekonwalescencja Daniela przebiegła wzorcowo dzięki ogromnemu wsparciu ze strony zespołu medycznego Norweskiego Komitetu Olimpijskiego. Jesteśmy bardzo wdzięczni wszystkim, którzy tak się nim wspaniale opiekowali. Jest w bardzo dobrej kondycji fizycznej, a dzięki temu, że dotychczas nie oddawał skoków, mógł położyć nacisk na motorykę i inne ważne elementy treningowe. Wygląda na to, że upadek w Planicy nie pozostawił w nim żadnych śladów i nie ma przeciwwskazań, aby Daniel kontynuował karierę zawodniczą, tym bardziej że jest on bardzo głodny skakania i na każdym kroku podkreśla, jak kocha ten sport. Najważniejszy jest jednak całkowity powrót do zdrowia. Wszystko inne jest tylko miłym dodatkiem. Trudno powiedzieć, czy ten upadek wpłynie na dyspozycję Tande w nadchodzącym sezonie olimpijskim. Będziemy musieli zobaczyć, ale fakt, że nie pamięta on nic z samego wypadku może działać na jego korzyść

— Alexander Stöckl, trener reprezentacji Norwegii w skokach narciarskich.

Źródła[edytuj | edytuj kod]

Artykuł wykorzystuje materiał pochodzący z tekstu „Daniel-Andre Tande wrócił na skocznię!”, którego autorem jest Tadeusz Mieczyński, opublikowanego w serwisie skjumping.pl na licencji CC-BY 2.5 PL (więcej informacji).