Przejdź do zawartości

2021-07-29: Grabownica Starzeńska: motorowerzysta wjechał bezpośrednio przed jadący pojazd

Z Wikinews, wolnego źródła informacji.
czwartek, 29 lipca 2021

Policjanci wyjaśniają okoliczności zdarzenia z udziałem motorowerzysty i opla, do którego doszło doszło 28 lipca 2021 roku w Grabownicy Starzeńskiej. Wstępne ustalenia funkcjonariuszy wskazują na to, że kierujący jednośladem na skrzyżowaniu wjechał bezpośrednio przed jadący pojazd.

Do zdarzenia doszło około godz. 10:30.

Ze wstępnych ustaleń policjantów wynika, że 61-letni mieszkaniec powiatu brzozowskiego, kierując motorowerem, rozpoczął na skrzyżowaniu manewr skrętu w lewo. Mężczyzna nie ustąpił pierwszeństwa przejazdu kierującej pojazdem opel, która jechała drogą wojewódzką nr 886 w kierunku Sanoka. Doszło do zderzenia się pojazdów. Wskutek tego zdarzenia do szpitala trafił kierujący motorowerem. Badanie wykazało trzeźwość kierujących.

Prowadzone postępowanie wyjaśni przyczyny i okoliczności tego zdarzenia. Policja apeluje i przypomina o tym, że kierujący pojazdem, przede wszystkim zbliżając się do skrzyżowania, powinien zachować szczególną ostrożność.

Źródła[edytuj | edytuj kod]

Artykuł wykorzystuje materiał pochodzący z tekstu „GRABOWNICA STARZEŃSKA: Motorowerzysta wjechał bezpośrednio przed jadący pojazd [ZDJĘCIA]”, którego autorem jest PO, opublikowanego w serwisie korsosanockie.pl na licencji CC-BY 4.0 (więcej informacji).
Wiadomość z serwisu regionalnego województwa podkarpackiego
Wikinews
Wikinews
Podkarpackie
Podkarpackie

Ta wiadomość dotyczy bieżących wydarzeń w województwie podkarpackim.

Zobacz także aktualne wydarzenia z: Rzeszowa, Przemyśla, Tarnobrzega, Krosna, Sanoka
pozostałych miejscowości