Przejdź do zawartości

2021-07-24: Spotkanie wyborcze z kandydatami do Rady Powierniczej Wikimedia Foundation

Z Wikinews, wolnego źródła informacji.
sobota, 24 lipca 2021
Logo Wikimedia Foundation

28 lipca 2021 roku odbędzie się spotkanie wyborcze z kandydatami do Rady Powierniczej Wikimedia Foundation. Spotkanie jest współorganizowane przez stowarzyszenie Wikimedia Polska, Wikimedia Italy oraz przez zespół facylitatorów Wikimedia Foundation.

Spotkanie odbywać się ma od 19:00 do 21:00. Udział ma brać 14 z 30 kandydatów. W celu wzięcia udziału w spotkaniu, należy zapisać się na stronie wydarzenia lub zgłosić się w wiadomości prywatnej do MNadzikiewicz (WMF)

Wybory 4 przedstawicieli odbędą się w sierpniu 2021 roku. Organ ten jest odpowiedzialny za nadzorowanie działań Wikimedia Foundation, wybiera kierunki rozwoju strategicznego WMF i całego ruchu Wikimedia, zatwierdza budżet WMF, a także doradza pracownikom Fundacji przy podejmowaniu najważniejszych decyzji.

Spotkanie odbędzie się w języku angielskim. Dostępne będzie tłumaczenie symultaniczne na język polski (dodatkowo na chwilę obecną potwierdzone są tłumaczenia na język włoski, portugalski oraz francuski).

Podczas spotkania obecni na nim członkowie społeczności będą mieli okazję zadawać pytania kandydatom, a każdy z kandydatów otrzyma okazję do odpowiedzi na zadane pytanie.

Źródła[edytuj | edytuj kod]

Linki zewnętrzne[edytuj | edytuj kod]