2021-07-13: Iga Świątek pokonała Huberta Hurkacza w meczu charytatywnym

Z Wikinews, wolnego źródła informacji.
wtorek, 13 lipca 2021
Iga Świątek

Polscy tenisiści Iga Świątek i Hubert Hurkacz wzięli we wtorek, 13 lipca 2021 roku, udział w charytatywnym meczu tenisowym rozegranym na kortach gdyńskiej Arki. Uzbierane fundusze zostaną przeznaczone na Akademię Przyszłości.

Iga Świątek, mistrzyni French Open 2020 w singlu i finalistka French Open 2021 w deblu, triumfatorka trzech turniejów WTA, która w poniedziałek została sklasyfikowana na najwyższym w karierze, ósmym miejscu w rankingu WTA Tour razem z Hubertem Hurkaczem, półfinalistą tegorocznego Wimbledonu (podczas którego pokonał m.in. Rogera Federera), zwycięzcą trzech turniejów ATP, również w poniedziałek sklasyfikowanym na najwyższym w karierze, jedenastym miejscu w rankingu ATP Tour wzięli udział w otwarciu turnieju BNP Paribas Poland Open. Zawody w Gdyni, będące największym turniejem tenisowym w kraju, rozpoczną się 19 lipca. Najlepsi polscy singliści w przyszłym tygodniu przystąpią natomiast do zmagań podczas igrzysk olimpijskich w Tokio.

Hubert Hurkacz

Bilety na to wydarzenie zostały wyprzedane w całości. Na widowni kortów w Gdyni zasiadły tłumy ludzi. Mecz poprzedziło wspólne odbijanie piłek przez gwiazdy tenisa i dopiero szkolące się dzieci oraz rozdawanie autografów.

Głównym punktem dnia był pojedynek gry mieszanej, w którym naprzeciw siebie stanęli: po jednej stronie siatki Iga Świątek w parze z dyrektorem turnieju Marcinem Matkowskim, finalistą deblowego US Open 2011 oraz mikstowego US Open 2012 i French Open 2015, po drugiej stronie zaś Hubert Hurkacz w parze z Klaudią Jans Ignacik, finalistką French Open 2012 w mikście. W meczu zakończonym wynikiem 6:3 triumfowała para Świątek–Matkowski. Sędzią spotkania został były czołowy polski tenisista, mistrz Australian Open 1978 Wojciech Fibak.

Po pokazowej grze mieszanej dyrektor turnieju Marcin Matkowski zadał obecnym widzom pytanie, czy wolą zobaczyć kolejny pojedynek miksta, w którym Świątek i Hurkacz wystąpią razem po jednej stronie kortu, czy preferują jednak pojedynek singlowy między czołowymi „rakietami” świata. Odpowiedź fanów zdecydowanie skłaniała się ku drugiej opcji. W ten sposób doszło do bezpośredniej rozgrywki między zawodnikami. Zakończyła się ona wygraną Świątek 7–4.

Po rywalizacji sportowej przyszedł czas na podziękowania i gratulacje. Kibice mieli okazję zdobyć autografy i wykonać pamiątkowe zdjęcia. Świątek i Hurkacz pożegnali się w ten sposób z polską publicznością i mogą już myśleć o rozpoczynającym się w przyszłą sobotę turnieju olimpijskim.

Źródła[edytuj | edytuj kod]

Wiadomość z serwisu regionalnego województwa pomorskiego
Wikinews
Wikinews
Pomorskie
Pomorskie

Ta wiadomość dotyczy bieżących wydarzeń w województwie pomorskim.
Zobacz także aktualne wydarzenia z: Gdańska, Gdyni, Słupska, Tczewa, Starogardu Gd. lub Wejherowa
pozostałych miejscowości