2021-07-04: Pierwsze po pandemii COVID-19 spotkanie wikimedian

Z Wikinews, wolnego źródła informacji.
poniedziałek, 5 lipca 2021
link= Wikimedia Commons ma galerię ilustracji związaną z tematem:
2021-07-04: Pierwsze po pandemii COVID-19 spotkanie wikimedian

3 lipca 2021 roku, zgodnie z zapowiedzią odbyło się Wikispotkanie. Jest to pierwsze spotkanie na żywo Wikimedian w Polsce po ograniczeniach związanych z pandemią COVID-19.

Wydarzenie miało charakter hybrydowy. Od 11:00 Odbywało się wspólne spotkanie online, natomiast od 18:00 spotkania lokalne w Gdańsku, Katowicach, Krakowie, Poznaniu, Warszawie i Wrocławiu.

Online[edytuj | edytuj kod]

Spotkanie online miało charakter integracyjny i składało się z kilku części. Po krótkiej rozgrzewce uczestnicy odgadywali nazwy szczytów na podstawie skomplikowanych definicji (autorski konkurs wikipedysty Kiciora99). Tę część wygrał wikipedysta Grawiton. W następnej części reprezentantka WMF Olga Vasileva wygłosiła prezentację dotyczącą nowego interfejsu Wikipedii, która spotkała się z zainteresowaniem wikipedystów. Następnie rozegrano konkurs rozpoznawania języków ze słuchu – zwycięzcę wyłoniła ostatnia runda (trzeba było rozpoznać język islandzki), w której Aegis Maelstrom o kilka punktów wyprzedził EwkęC. Trzecie miejsce uzyskał wikipedysta Ynnarski. Na koniec spotkania rozegrano speedrun – zawody w nawigowaniu Wikipedią na czas, w którym należało znaleźć drogę miedzy dowolnie wybranymi hasłami. W półfinale Ynnarski pokonał wikipedystę Aegisa Maelstroma. Ostatecznie po finale, w którym trzeba było znaleźć drogę od artykułu Jimmy Wales do hasła żelki (słodycze) zawody wygrał wikipedysta Grawiton. Konkurs sędziował i komentował Wojtek Pędzich, a całość prowadziły Magalia i Foka. Zwycięzcy konkursów otrzymają nagrody od Wikimedia Polska.

Na żywo[edytuj | edytuj kod]

Poprzednio wikimedianie spotkali się na I Zlocie Trójmiejskim – 7 marca 2020 roku.

Źródła[edytuj | edytuj kod]