Przejdź do zawartości

2021-03-21: Wyższa Szkoła Kryminologii i Penitencjarystyki zmieniła swoją nazwę

Z Wikinews, wolnego źródła informacji.
niedziela, 21 marca 2021

Dzienniku Ustaw zostało opublikowane rozporządzenie Ministra Edukacji i Nauki z dnia 10 marca 2021 r. w sprawie zmiany nazwy Wyższej Szkoły Kryminologii i Penitencjarystyki w Warszawie (Dz. U. z 2021, poz. 490)

Zgodnie z treścią rozporządzenia z dniem 1 kwietnia 2021 r. dla Wyższej Szkoły Kryminologii i Penitencjarystyki w Warszawie zacznie obowiązywać nowa nazwa „Szkoła Wyższa Wymiaru Sprawiedliwości”.

Zmiana wynika z konieczności dostosowania nazwy uczelni do rozszerzonego zakresu jej działalności, uwzględniającego oprócz kształcenia funkcjonariuszy Służby Więziennej, również prowadzenie kształcenia przyszłych kadr organów wymiaru sprawiedliwości oraz innych służb realizujących zadania z zakresu bezpieczeństwa publicznego.

— oświadczenie Wyższej Szkoły Kryminologii i Penitencjarystyki w Warszawie, [1]

Treść rozporządzenia

Źródła

[edytuj | edytuj kod]
  1. Szkoła Wyższa Wymiaru Sprawiedliwości – Uprzejmie informujemy, że w Dzienniku Ustaw zostało opublikowane rozporządzenie Ministra Edukacji i Nauki z dnia 10 marca 2021 r. w sprawie zmiany nazwy Wyższej Szkoły Kryminologii i Penitencjarystyki w Warszawie (Dz. U. z 2021, poz. 490). – Strona Szkoły Wyższej Wymiaru Sprawiedliwości w serwisie Facebook, 19 marca 2021