Przejdź do zawartości

2021-02-19: Ryōyū Kobayashi wygrał konkurs Pucharu Świata w skokach narciarskich w Râșnovie

Z Wikinews, wolnego źródła informacji.
piątek, 19 lutego 2021
Ryōyū Kobayashi – zwycięzca konkursu

Ryōyū Kobayashi wygrał pierwszy konkurs w Râșnovie. Zdyskwalifikowany został Norweg, Halvor Egner Granerud, jeszcze do niedawna zwycięzca konkursu.

Norweg był liderem po 1. serii. Najlepszy z Polaków, Dawid Kubacki był trzeci. Kamil Stoch był 9., a Piotr Żyła 10. Reszta Polaków znajdowała się na dalszych lokatach, większość z nich awansowała do serii finałowej (Paweł Wąsek był 31.). Sama seria początkowa była niespodzianką. Manuel Fettner był pierwszy, ex aequo z Granerudem (Austriak dopiero co wrócił do PŚ). Jego rodak – Daniel Tschofenig (debiut w tym sezonie) był 4. razem z Gregorem Deschwandenem.

W drugiej serii pierwszym z Polaków był Andrzej Stękała, który ostatecznie zakończył swój udział w konkursie na 22. lokacie. Jakub Wolny był 19., a Klemens Murańka 16. Piotr Żyła z 10. pozycji „wskoczył” na pozycję piątą, a Dawid Kubacki spadł z 3. na 4. pozycję. W międzyczasie Markus Eisenbichler został zdyskwalifikowany za kostium. Kamil Stoch po skoku na odległość 97,5 metra został jedynie wyprzedzony przez Ryoyu Kobayshiego, ale potem wyprzedził go Granerud, który został niedługo potem zdyskwalifikowany. Wcześniej wspomniani skoczkowie, którzy sensacyjnie zajmowali wysokie pozycje, spadli, ale utrzymali się w 1. dziesiątce. Podium uzupełnił Karl Geiger.

Jutro konkurs drużyn mieszanych.

Źródła[edytuj | edytuj kod]