Przejdź do zawartości

2021-02-06: SUSE Linux w sklepie SAP z certyfikatem Premium

Z Wikinews, wolnego źródła informacji.
sobota, 6 lutego 2021

3 lutego 2021 roku SUSE ogłosiła, że system SUSE Linux Enterprise Server for SAP Applications znajduje się na liście oprogramowania zatwierdzonego przez SAP i jest umieszczony w sklepie z aplikacjami SAP na stronie SAP® App Center. SUSE Linux Enterprise Server został poddany przez SAP testom, uzyskując potwierdzone wyniki i certyfikat SAP Premium.

SUSE stale umacnia trwające od wielu lat partnerstwo z SAP, dzięki czemu klienci mają pewność, że mogą wdrażać rozwiązania SAP szybciej i sprawniej. SUSE Linux Enterprise Server for SAP Applications to wiodąca platforma linuksowa dla rozwiązań SAP HANA, SAP S/4HANA® i SAP NetWeaver®. Co więcej, SUSE Linux Enterprise jest także systemem operacyjnym wykorzystywanym do prac rozwojowych SAP HANA®. Jesteśmy dumni, że nasze rozwiązanie zyskało wyróżnienie jako aplikacja wspierana przez SAP, co przełoży się na lepszą obsługę naszych klientów na ich drodze do transformacji w kierunku inteligentnego przedsiębiorstwa.

— Paul Devlin, prezes firmy SUSE ds. klientów

Status aplikacji zatwierdzonej przez SAP przyznany systemowi SUSE Linux Enterprise Server to efekt wieloletniego partnerstwa, prac nad innowacjami i dostarczania wartości wspólnym klientom. Wzmożona obecnie współpraca z firmą SAP obejmuje prace nad zarządzaniem kontenerami z pomocą Kubernetesa, co jest realizowane w ramach projektu otwartego oprogramowania zainicjowanego przez SAP o nazwie „Gardener”. Jego celem jest zaspokojenie wymagań firm w obszarze zarządzania usługami Kubernetes na dużą skale i niezależnie od posiadanej infrastruktury. W tworzenie wspólnych innowacji w ramach projektu Gardener angażują się specjaliści SUSE i SAP w dziedzinie zarządzania kontenerami. Opracowują oni narzędzia wspierające przeprowadzanie wdrożeń i integrację systemów zaplecza w centrach danych klientów.

Innowacje w ekosystemie partnerów SAP mają kluczowe znaczenie dla naszej wizji i dostarczania narzędzi do budowy inteligentnego przedsiębiorstwa. Gratulujemy SUSE uzyskania przez SUSE Linux Enterprise Server for SAP Applications statusu aplikacji zatwierdzonej przez SAP. Oprogramowanie SUSE przeszło dogłębne testy i pomiary w testach porównawczych z rozwiązaniami wzorcowymi, dzięki czemu uzyskało certyfikat klasy premium. SUSE to nasz zaufany, wieloletni partner, który podziela zaangażowanie SAP we wspieranie klientów. Cieszę się na naszą dalszą współpracę.

— Tom Roberts, starszy wiceprezes działu Partner Solution Success w firmie SAP

Klienci dzięki technologiom firm SUSE i SAP dokonują transformacji prowadzonej przez siebie działalności biznesowej. Przykładem może być działająca globalnie firma z branży budowlanej, inżynieryjnej i produkcyjnej, która wykorzystuje aplikacje SAP do dokładnego i terminowego wypłacania wynagrodzeń swoim 46 000 pracownikom. Wdrożenie rozwiązania wysokiej dostępności wbudowanego w SUSE Linux Enterprise Server for SAP Applications zwiększyło nieprzerwaną dostępność systemów baz danych SAP HANA do 99,995%. W ciągu czterech lat firma ta doświadczyła tylko dwóch godzin nieplanowanych przestojów.

Kolejny przykład wdrożenia to międzynarodowa firma informatyczna, która przeprojektowała swoje procesy biznesowe tak, aby poprawić obsługę klientów, partnerów i pracowników. Wykorzystując aplikacje SAP S/4HANA działające na SUSE Linux Enterprise Server for SAP Applications, firma ta była w stanie zmniejszyć liczbę instancji używanych aplikacji o 50%, zredukować punkty styku w procesach sprzedaży o 90% oraz zwiększyć przychody z handlu elektronicznego o 150%.

SUSE i aplikacje zatwierdzone przez SAP

SAP Endorsed Apps to aplikacje z certyfikatem premium wydawanym przez SAP, które posiadają wzmocnione zabezpieczenia, przeszły dogłębne testy oraz pomiary porównujące otrzymane wyniki z benchmarkami. Oprogramowanie zatwierdzone przez SAP ma za zadanie dostarczać klientom wyjątkową wartość.

W systemie SUSE Linux Enterprise Server for SAP Applications 15 Service Pack 2 zaimplementowano nowe możliwości upraszczające migrację do chmury usług SAP HANA i SAP S/4HANA oraz realizację wdrożeń hybrydowych. Zautomatyzowano procesy instalacji i konfiguracji kompletnego stosu oprogramowania, by działało ono optymalnie pod kątem wydajności i odporności na awarie.

Więcej informacji o sojuszu i efektach współpracy firm SUSE i SAP w postaci rozwiązań dla klientów można znaleźć na stronie

Źródła[edytuj | edytuj kod]

Linki zewnętrzne[edytuj | edytuj kod]