2020-12-14: ICMSN 2021: Piąta konferencja na temat materiałoznawstwa i nanomateriałów odbędzie się 13 – 15 lipca w Londynie

Z Wikinews, wolnego źródła informacji.
poniedziałek, 14 grudnia 2020

Piąta edycja międzynarodowej konferencji poświęconej wymianie pomysłów oraz promocji nauk związanych z materiałami (materiałoznawstwa), szczególnie nanomateriałami (International Conference on Materials Sciences and Nanomaterials, ICMSN) odbędzie się 13 – 15 lipca w Londynie.

Pierwsza edycja tej konferencji miała miejsce w Barcelonie w 2017 roku, kolejna w roku 2018 w Liverpoolu, w roku 2019 odbyła się ona na Uniwersytecie Oksfordzkim, a tegoroczna miała formę wirtualną. Wszystkie edycje odbywały się w lipcu.

Wśród zaproszonych prelegentów znajdują się: Alexander M. Korsunsky z Uniwersytetu Oksfordzkiego, Yuyuan Zhao z University of Liverpool i Yasuhiko Hayashi z Okayama University. Tematyka konferencji została podzielona na 5 obszarów tematycznych: nanomateriały, materiały elektroniczne (m.in. półprzewodniki, dielektryki, materiały optyczne), chemia materiałowa, materiałowa inżynieria procesowa i inżynieria budowlana.

Artykuły po pozytywnych recenzjach, dokonanych przez dwóch lub trzech recenzentów, publikowane będą w czasopiśmie Materials Science Forum. Teksty do publikacji można zgłaszać do 25 lutego 2021, a rejestracja na konferencję otwarta jest do 5 kwietnia 2021.

Źródła[edytuj | edytuj kod]