Przejdź do zawartości

2020-12-02: Nikita Mazepin i Mick Schumacher kierowcami Haasa w sezonie 2021

Z Wikinews, wolnego źródła informacji.
środa, 2 grudnia 2020

Nikita Mazepin i Mick Schumacher, kierowcy uczestniczący obecnie w Formule 2 utworzą nowy skład kierowców zespołu Haas. Rosjanin i Niemiec zastąpią w zespole Romaina Grosjeana i Kevina Magnussena.

Pierwszym potwierdzonym kierowcą amerykańskiej stajni został wczoraj Nikita Mazepin. Rosjanin wcześniej pełnił rolę kierowcy rozwojowego w ekipie Force India. W ubiegłym roku realizował prywatny program z Mercedesem. Od kilku dni mówiło się o potencjalnym zatrudnieniu rosyjskiego kierowcy. Aktualnie, Nikita Mazepin zajmuje trzecią pozycję w Formule 2. Dziś potwierdzono, że partnerem Rosjanina będzie syn siedmiokrotnego mistrza świata, Michaela Schumachera. Mick Schumacher dwa lata temu został ostatnim mistrzem Europejskiej Formuły 3, ponadto w zeszłym roku testował z Ferrari i Alfą Romeo. Niemiec miał wziąć udział w pierwszym treningu do Grand Prix Eifelu ze szwajcarską stajnią, jednak sesja treningowa została odwołana ze względu na panujące warunki atmosferyczne.

Schumacher będzie testować razem z Haasem podczas testów dla młodych kierowców i będzie uczestniczył w pierwszym treningu do Grand Prix Abu Zabi.

Źródła

[edytuj | edytuj kod]