2020-11-30: Pietro Fittipaldi wystartuje w Grand Prix Sakhiru

Z Wikinews, wolnego źródła informacji.
poniedziałek, 30 listopada 2020

Pietro Fittipaldi, wnuk dwukrotnego mistrza świata Emersona Fittipaldiego, zastąpi Romaina Grosjeana w wyścigu o Grand Prix Sakhiru. Jest to skutek wypadku francuskiego kierowcy podczas pierwszego okrążenia wyścigu o Grand Prix Bahrajnu.

We wczorajszym wyścigu, po starcie doszło do incydentu z udziałem Grosjeana i kilku kierowców. Bolid Francuza z dużym impetem uderzył w bandy armco, po czym samochód rozpadł się na obie części i doszło do pożaru, spowodowanego pęknięciem zbiornika paliwa. Francuski kierowca wydostał się z samochodu i został przewieziony do szpitala BDF RMS w Riffie. Mimo tego, iż proces rekonwalescencji przebiega pomyślnie i kierowca zostanie wypisany we wtorek, to jednak poparzenia wykluczają start w drugim wyścigu w Bahrajnie.

Wobec tego, zespół Haas postanowił, że zastępcą Romaina Grosjeana będzie dotychczasowy kierowca rezerwowy stajni, Pietro Fittipaldi, związany z ekipą od zeszłego roku. Brazylijczyk posiada doświadczenie w samochodach Formuły 1 i będzie on pierwszym brazylijskim kierowcą od 2017 roku, kiedy to Felipe Massa przejechał swój ostatni sezon w Formule 1, w barwach ekipy Williams.

Źródła[edytuj | edytuj kod]