Przejdź do zawartości

2020-03-25: Apel mieleckiego pogotowia ratunkowego

Z Wikinews, wolnego źródła informacji.
środa, 25 marca 2020

W związku z pandemią COVID-19 mieleckie pogotowie wystosowało apel z prośbą o pomoc.

"Szanowni Państwo, w związku z sytuacją epidemiologiczną spowodowaną wirusem COVID 19 zwracamy się do Państwa z prośbą o pomoc na rzecz Pogotowia Ratunkowego w Mielcu. Wsparcie - tak w formie finansowej, jak i rzeczowej - jest teraz niezbędne placówce, aby mogła radzić sobie na bieżąco z licznymi wyzwaniami stojącymi obecnie przed ratownictwem medycznym.

Stoimy przed koniecznością zakupu ogromnej ilości środków ochrony osobistej dla ekip ratowniczych, dla naszych pacjentów, a ponadto uruchomienia dodatkowego transportu medycznego oraz wyposażenia karetek w sprzęt medyczny.

'Niestety, w obecnej sytuacji tradycyjne finansowanie ochrony zdrowia nie jest wystarczające. Państwa wsparcie byłoby bezcenne w sytuacji, w której musimy reagować sprawnie i w zgodzie z procedurami dotyczącymi działania w sytuacji pandemii, bo tylko wysokie standardy bezpieczeństwa i higieny są teraz w stanie zapobiec rozprzestrzenianiu się wirusa.

Po wygaszeniu pandemii, wszystkie zakupione sprzęty, będą wykorzystane do bieżącej działalności placówki na rzecz pacjentów.

Państwa gest miałby dla nas ogromną wagę i stałby się częścią tego rozdziału historii naszego miasta i regionu. Mamy nadzieję, że dzięki wspólnemu zaangażowaniu, poradzimy sobie z tym kryzysem, a pracownicy i mieszkańcy będą wdzięczni każdemu, kto w tym pomógł. Jeśli wyrazicie Państwo wolę wpłaty, prosimy by jej dokonać na wyodrębnione konto bankowe: 41 2030 0045 1110 0000 0232 2420. Jeżeli uznacie Państwo za właściwe wspomóc nas rzeczowo, prosimy o kontakt telefoniczny (tel. 17 78 00 553) lub mailowy (pspr@pogotowie-mielec.pl) w celu ustalenia zakresu wsparcia najpilniej potrzebnego w tym momencie"

Żródła

[edytuj | edytuj kod]
Wiadomość z serwisu regionalnego województwa podkarpackiego
Wikinews
Wikinews
Podkarpackie
Podkarpackie

Ta wiadomość dotyczy bieżących wydarzeń w województwie podkarpackim.

Zobacz także aktualne wydarzenia z: Rzeszowa, Przemyśla, Tarnobrzega, Krosna, Sanoka
pozostałych miejscowości