Przejdź do zawartości

2020-03-13: Grand Prix Australii zostało odwołane

Z Wikinews, wolnego źródła informacji.
piątek, 13 marca 2020

Wyścig o Grand Prix Australii, który miał odbyć się 15 marca został odwołany przez władze Fédération Internationale de l’Automobile, Formuły 1 i organizatorów wyścigu na torze Melbourne Grand Prix Circuit.

Wszystko zaczęło się od wycofania się McLarena z udziału w Grand Prix Australii, ponieważ test na obecność koronawirusa u jednego z pracowników stajni z Woking był pozytywny. Do końca promotor wyścigu starał się doprowadzić do organizacji wyścigu w Melbourne. Mercedes, Ferrari czy Renault wyraziły stanowczy sprzeciw wobec organizacji wyścigu. Jedynie trzy ekipy chciały dalej uczestniczyć – były to Racing Point, Red Bull Racing i Scuderia AlphaTauri.

Kiedy kibice oczekiwali wejścia na trybuny, sprawa dotycząca organizacji wyścigu nie została wyjaśniona, wobec czego nie otwarto bramek w planowanych godzinach. Ponadto organizatorzy nie poinformowali co dalej. Później pojawiły się doniesienia, że Sebastian Vettel i Kimi Räikkönen mieli wylecieć do Dubaju. Zespoły, które chciały spakować kontenery nie mogły skorzystać z alei serwisowej, ze względu na jej zajęcie przez serie towarzyszące. Ostatecznie wydano komunikat o odwołaniu wyścigu.

Wobec takiej sytuacji, pierwszy wyścig sezonu 2020 odbędzie się w Bahrajnie. Wyścig na torze Bahrain International Circuit odbędzie się 22 marca. Impreza ta ma odbyć się bez udziału publiczności.

Źródła

[edytuj | edytuj kod]