2020-03-12: Jakub Błaszczykowski apeluje o odwołanie rozgrywek piłkarskich w Polsce

Z Wikinews, wolnego źródła informacji.
czwartek, 12 marca 2020

Piłkarz Wisły Kraków i reprezentacji Polski Jakub Błaszczykowski wystosował apel do władz PZPN o wstrzymanie rozgrywek piłkarskich w Polsce w związku z pandemią koronawirusa

"Do Władz Polskiej Piłki.

Po wielu przeprowadzonych rozmowach z kolegami zawodnikami i przedstawicielami wszystkich zawodów polskiej piłki zwracam się z gorącą prośbą do osób zarządzających naszym sportem w Polsce, o przemyślenie ostatnich decyzji związanych z kontynuowaniem rozgrywek najwyższych lig piłkarskich.

W obliczu tak poważnego zagrożenia jakim jest koronawirus, na nas wszystkich spoczywa teraz ogromna odpowiedzialność. Nie tylko za zdrowie samych zawodników i członków sztabów ale także, a może nawet przede wszystkim, za ich rodziny i inne osoby z najbliższego otoczenia.

W moim najgłębszym przekonaniu najlepszą obecnie decyzją byłoby zawieszenie rozgrywek na okres kilku tygodni, tak aby dać sobie czas na wypracowanie docelowej decyzji, przemyślanej i zgodnej z decyzjami władz państwowych i UEFA, które mają zapaść w najbliższym czasie.

Z poważaniem

Jakub Błaszczykowski"

https://sport.onet.pl/pilka-nozna/ekstraklasa/jakub-blaszczykowski-apeluje-do-wladz-nt-skrocenia-ligowych-rozgrywek/bd3lbf2