Przejdź do zawartości

2019-08-31: Nie żyje Anthoine Hubert

Z Wikinews, wolnego źródła informacji.
sobota, 31 sierpnia 2019

Anthoine Hubert, ostatni mistrz serii GP3 z 2018 i kierowca zespołu BWT Arden w Formule 2, zginął w wyniku obrażeń odniesionych podczas wyścigu na torze Circuit de Spa-Francorchamps. Miał 22 lata.

Na drugim okrążeniu głównego wyścigu F2 w Belgii Francuz na wyjściu z zakrętu Eau Rouge stracił kontrolę nad samochodem i uderzył w bandę. Chwilę później Juan Manuel Correa (z ekipy Sauber Junior Team by Charouz), przy prędkości 250 km/h, uderzył w samochód Huberta, który został rozerwany na pół. W wypadku także uczestniczyli Marino Sato z zespołu Campos Racing i Guliano Alesi z ekipy Trident. Francuz został przewieziony helikopterem do szpitala. FIA w specjalnym komunikacie poinformowała, że 22-latek zmarł o godz. 18:35.

Wyścig został anulowany, natomiast drugi wyścig w ogóle się nie odbył.

W zeszłym roku Anthoine Hubert sięgnął po tytuł mistrzowski w serii GP3, wyprzedzając Nikitę Mazepina o szesnaście punktów. W tym sezonie jeździł jako jeden z kierowców ekipy BWT Arden. W tym sezonie odniósł dwa zwycięstwa: na torach Circuit de Monaco i Circuit Paul Ricard. Wszystkie wygrane francuskiego kierowcy odniesione były podczas sprintu. W klasyfikacji kierowców zajmuje ósme miejsce.

Źródła[edytuj | edytuj kod]