Przejdź do zawartości

2019-08-01: Rozpoczęcie Memoriału Huberta Jerzego Wagnera 2019 już dzisiaj

Z Wikinews, wolnego źródła informacji.
czwartek, 1 sierpnia 2019

Już dziś rozpoczyna się 17. edycja siatkarskiego Memoriału Huberta Jerzego Wagnera. W turnieju biorą udział reprezentacje Brazylii, Finlandii, Polski i Serbii.

Dzisiaj, 1 sierpnia, o godzinie 17:00 Polska zmierzy się z Serbią, natomiast o 20:00 Brazylia będzie przeciwnikiem Finlandii. Jutro o 17:30 rywalami Polaków będą Brazylijczycy, a o 20:30 Finlandia rozegra mecz z Serbią. Ostatniego dnia turnieju, w sobotę, na parkiet o godzinie 12:00 wyjdą zawodnicy Serbii oraz Brazylii, planowo zaś o 15:00 rywalizować będzie Polska i Finlandia. Wszystkie mecze rozgrywane są w krakowskiej Tauron Arenie.

Kraków jest gospodarzem memoriału po raz piąty i po raz czwarty z rzędu. Do tej pory Polska występowała w turnieju we wszystkich szesnastu edycjach (zwyciężyła w połowie z nich), Serbia - w trzech, Brazylia - w jednej, natomiast tegoroczny start będzie debiutem dla zespołu z Finlandii.

Memoriał Huberta Jerzego Wagnera będzie dla Polaków ostatnim sprawdzianem przed rozpoczynającym się w przyszły piątek turniejem kwalifikacyjnym do igrzysk olimpijskich w Tokio, w którym przeciwnikami reprezentacji Polski będą zawodnicy z Francji, Słowenii i Tunezji.

W tym miejscu powinien wyświetlić się wykres. Z powodów technicznych nie może być wyświetlony. Więcej informacji

Uczestnicy Memoriału Huberta Jerzego Wagnera 2019

Źródła[edytuj | edytuj kod]

Wiadomość z serwisu regionalnego województwa małopolskiego
Wikinews
Wikinews

Ta wiadomość dotyczy bieżących wydarzeń w województwie małopolskim.
Zobacz także aktualne wydarzenia z: Krakowa, Nowego Sącza, Tarnowa, Dąbrowy Tarnowskiej lub Zakopanego
pozostałych miejscowości