Przejdź do zawartości

2019-02-10: Dolnośląskie: w Krzyżowej odbędzie się IV Międzynarodowa Konferencja Naukowa „Rolnictwo XXI wieku - problemy i wyzwania”

Z Wikinews, wolnego źródła informacji.
niedziela, 10 lutego 2019

W miejscowości Krzyżowa w województwie dolnośląskim odbędzie się IV Międzynarodowa Konferencja Naukowa „Rolnictwo XXI wieku - problemy i wyzwania”. Komitet naukowy konferencji stanowią profesorowie uczelni z Polski, Hiszpanii, Ukrainy, Turcji, Słowacji i Niemiec.

Tegoroczna edycja konferencji związana będzie z zagadnieniami: produkcji zwierzęcej i roślinnej, przechowalnictwa i przetwórstwa płodów rolnych, inżynierii rolniczej, agromechatroniki, agrofizyki, agroenergetyki (w tym możliwości wykorzystania biogazu, biopaliw oraz energii słonecznej i wiatrowej), agroekologii, rozwoju rolnictwa i rozwoju obszarów wiejskich, sytuacją rolnictwa w Europie oraz rolnictwem precyzyjnym. Obrady trwać będą od 26 do 27 marca.

Komitet naukowy stanowią m.in. Prezes Polskiego Towarzystwa Agrofizycznego prof. dr hab. Bohdan Dobrzański jr., Dyrektor Instytutu Technologii Komputerowych, Automatyki i Metrologii Politechniki Lwowskiej prof. dr hab. Mykoła Mykyjczuk, prof. dr hab. Krystyna Skibniewska z Katedry Podstaw Bezpieczeństwa, Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego w Olsztynie i prof. dr hab. Piotr Nowakowski z Instytutu Hodowli Zwierząt Uniwersytet Przyrodniczy we Wrocławiu.

Zgłoszenia uczestnictwa przesyłać można do 22 lutego 2019. 30 czerwca opublikowana zostanie w wersji elektronicznej monografia naukowa zawierająca wygłoszone na konferencji referaty. Wydawcą tomów pokonferencyjnych z poprzednich edycji i operatorem edycji bieżącej jest firma Idea Knowledge Future.

Źródła[edytuj | edytuj kod]