2018-08-05: Trasa drugiego etapu Tour de Pologne 2018 uległa zmianie

Z Wikinews, wolnego źródła informacji.
niedziela, 5 sierpnia 2018
Pascal Ackermann – zwycięzca drugiego etapu Tour de Pologne 2018

Trasa drugiego etapu kolarskiego wyścigu Tour de Pologne uległa nieoczekiwanej zmianie. Wskutek popełnionego błędu kolarze zostali poprowadzeni inną drogą i nie wjechali na rundę, której początek i koniec przebiegał w Tarnowskich Górach.

Drugi etap wyścigu rozpoczął się na tarnogórskim rynku, po czym zawodnicy mieli wjechać na 32-kilometrową rundę przebiegającą ulicami miasta. Wskutek pomyłki kolarze nie dokonali zaplanowanego przejazdu, zamiast tego ruszając bezpośrednio do kolejnych miast znajdujących się na trasie zawodów. Zgodnie z informacją podaną przez organizatorów, błąd popełnił marshall, czyli osoba z obsługi wyścigu odpowiedzialna za zabezpieczenie trasy.

Organizatorzy zareagowali na to zdarzenie zwiększeniem z trzech do czterech liczby rund, które kolarze mieli pokonać w Katowicach, gdzie znajdowała się meta etapu. Mimo poczynionej korekty trasa etapu uległa skróceniu ze 156 do 144 kilometrów.

Zwycięzcą drugiego etapu został triumfujący także poprzedniego dnia Pascal Ackermann, który tym samym obronił koszulkę lidera wyścigu.

Źródła[edytuj | edytuj kod]