Przejdź do zawartości

2018-07-25: Bez Grand Prix Miami w sezonie 2019

Z Wikinews, wolnego źródła informacji.
środa, 25 lipca 2018

Pierwszy wyścig o Grand Prix Miami Formuły 1 nie odbędzie się w sezonie 2019. Taką informację oficjalnie przekazał Sean Bratches, dyrektor ds. komercyjnych Formuły 1. Najwcześniej impreza może zadebiutować w kalendarzu w sezonie 2020.

W maju tego roku, rada miasta Miami podjęła jednomyślną uchwałę zezwalającą na rozpoczęcie negocjacji w sprawie podpisania kontraktu na organizację wyścigu. W prowizorycznym kalendarzu, Miami miało gościć kierowców Formuły 1 jesienią 2019 roku. Jednak sprzeciw lokalnej społeczności hrabstwa Miami Dade oraz komplikacje i opóźnienia w negocjacjach sprawiły, iż w sezonie 2019 nie odbędzie się wyścig o Grand Prix Miami. W październiku tego roku odbędzie się impreza promocyjna serii Grand Prix.

Brak wyścigu w Miami oznacza, że w kalendarzu Formuły 1 znajdzie się dwadzieścia wyścigów. Runda w amerykańskim mieście miała wypełnić lukę po Grand Prix Niemiec, która najprawdopodobniej ponownie wypadnie z kalendarza. Sezon 2019 ma rozpocząć się 17 marca wyścigiem o Grand Prix Australii na torze Melbourne Grand Prix Circuit w Melbourne, a zakończyć się 1 grudnia na torze Yas Marina w Abu Zabi.

Źródła

[edytuj | edytuj kod]