2017-05-02: Zlot food trucków ponownie na rynku w Katowicach

Z Wikinews, wolnego źródła informacji.
wtorek, 2 maja 2017

Od piątku do niedzieli na rynku po raz drugi w tym miesiącu odbył się kolejny zlot food trucków. W sercu Katowic zjechały się wozy z jedzeniem z całej Polski. Po raz pierwszy na zlocie pojawiła się kuchnia portugalska.

Impreza rozpoczęła się w 28 kwietnia w południe i zakończyła w 30 kwietnia w późnych godzin wieczornych. Na rynku oprócz wozów z jedzeniem zaplanowany był też ogródek z piwem rzemieślniczym, jednak niezbyt dobra pogoda nie pozwoliła na to. W piątek i sobotę w trakcie zlotu odbyły się występy śląskich DJ-ów zaproszonych przez John Lemon Polska.

– Po raz pierwszy zagościmy przedstawiciela kuchni portugalskiej – food trucka Gastruś, śląską Montownię Zdrowia i Smaku z przepysznymi podpłomykami, Qba food truck z autorskimi przepisami szefa oraz WokiTłoki z kuchnią azjatycką – zapowiadają organizatorzy. Fani telewizyjnych gwiazd mogli również spotkać znanych z programu „Biznes na kółkach” (Discovery Channel Polska) Pizza Truck i Fit-Fat Food Truck z kuchnią meksykańską.

Zapytałam również osób na miejscu co skłoniło ich do przybycia tutaj. - Kocham jeść, a tym bardziej próbować nowych potraw. Tutaj jest tyle rzeczy, że musiałam przybyć, żeby spróbować czegoś co nie jest mi znane. Postawiłam na słodycze z kuchni hiszpańskiej – mówi Kasia z Sosnowca. - Wyciągnęli mnie tu znajomi, więc spróbowałem nowych rzeczy. Nie żałuję, wrócę następnym razem– oznajmił Grzegorz, student Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach.

Pogoda, która chciała pokrzyżować plany organizatorom jednak nie zwyciężyła. Ludzi nie brakowało, a jedzenia tym bardziej. Jako, że samo odwiedziłam to wydarzenie drugi raz to mogę powiedzieć, że na pewno każdy znajdzie tu coś dla siebie. Sezon na takie imprezy tak naprawdę się zaczął, więc możemy się ich spodziewać regularnie. Oby tak dalej, bo ilość ludzi nie zawodzi. Jest to duża promocja dla rozwoju każdego Food Trucka.

Lista food trucków: Cafe Diesel, GOfreak, Pasibus, Robimy Pierogi, Churros & More, Smoke BBQ, Natural Born Grillers, YNO HOT DOG, Walenty Kania – kuchnia dla odważnych, Najlepsze Frytki w Mieście, American Food Truck, B.B. Kings, Real Greek, Fragola – Owoce w Czekoladzie, Papuvege, Burger na Kółkach, QBA Food Truck, Kurtosz Kołacz, Montownia Zdrowia i Smaku, Gastruś, My Little Thailand, Pizza Truck, Fit-Fat Food Truck, Lodzio Miodzio.