Przejdź do zawartości

2016-11-22: HomeStory Cup XIV zakończony

Z Wikinews, wolnego źródła informacji.
wtorek, 22 listopada 2016

HomeStory Cup XIV zakończył się zwycięstwem koreańskiego protossa Patience’a, który wzbogacił się o 10 000$. Po sukcesie niekoreańskich graczy na mistrzostwach świata na Blizzconie, Koreańczycy znowu zaczęli dominować na scenie międzynarodowej. Z 32 graczy biorących udział w turnieju 8 pochodziło z Korei, a w ćwierćfinałach znalazł się tylko jeden gracz spoza Korei, szwedzki zerg SortOf gdzie odpadł z późniejszym zwycięzcą turnieju Patience’m.

W turnieju wzięło udział 32 zawodników, których podzielono na 8 grup. W grupie A Koreańczycy Rogue i aLive łatwo poradzili sobie z Harstemem i Zansterem. Grupę B wygrał koreański terran TY, miejsce za nim zajął szwedzki zerg Namshar. Z grupy C awansował Stats i uThermal, grupa D PtitDrogo i Patience. W grupie E uważani za najlepszych obecnie graczy spoza Korei Neeb i Snute bez problemu wyeliminowali mniej ostatnio aktywnych na scenie HeroMarine i Stephano. W grupie F polski protoss MaNa zajął ostatnie miejsce i odpadł z turnieju, awansowali natomiast koreański zerg Solar oraz szwedzki zerg SortOf. Grupę G zdominował mistrz świata z 2013 i 2015 sOs, a tuż za nim uplasował się francuski terran MarineLorD. W ostatniej grupie H, awansował Zest oraz polski zerg Elazer.

Następnie przyszła kolej na drugą fazę grupową, pozostałych 16 graczy znowu podzielono na 4 grupy. Polak trafił do grupy A razem z Namsharem, Statsem i sOsem, jednak koreańczycy okazali się dla nich zbyt silni. Grupa B to awans aLive i SortOf'a ponad Neebem i PtitDrogo. W grupie C został wyeliminowany pierwszy koreańczyk, terran TY, niestety tylko dlatego, że 3 koreańczyków było w jednej grupie, a awansować mogło jedynie 2, co zrobili Patience i Zest. W grupie D pierwsze 2 miejsca należały do Solara i Rogue.

Następnie rozlosowano pary ćwierćfinałowe, które prezentowały się następująco:

aLive - Zest

sOs - Rogue

Solar - Stats

Patience - SortOf

Wygrali Zest, Rogue, Stats i Patience. W pierwszym półfinale Zest pokonał Rogue 3-1, w drugim Patience wygrał takim samym stosunkiem wygranych map z Statsem.

Po zaciętym finale 4-3 wygrał Patience. Niestety gracze spoza Korei nie popisali się. Mimo dobrych wyników od początku roku i nadziei na zmniejszenie się przepaści w umiejętnościach między Europą i Ameryką, a Koreą "hype" na punkcie sukcesów niekoreańczyków trochę przygasł po pierwszych turniejowych starciach Koreańczyków z resztą świata na Blizzconie i HSC XIV.

Źródła

[edytuj | edytuj kod]

HomeStory Cup XIV – wiki.teamliquid.net