Przejdź do zawartości

2016-11-13: Wielkopolskie: otwarcie nowej Szkoły Muzycznej "Collegium Artes"

Z Wikinews, wolnego źródła informacji.
niedziela, 13 listopada 2016

We Wrześni przy ul. Wojska Polskiego 2a powstała nowatorska Szkoła Muzyczna


W jej skład wchodzą: Niepubliczna Szkoła Muzyczna I i II stopnia oraz Niepubliczne Policealne Studium Wokalno-Aktorskie.

Collegium Artes to szkoła, która prowadzi kształcenie na wszystkich poziomach edukacji muzycznej i realizuje program Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego. Absolwenci otrzymują tytuł muzyka lub aktora scen muzycznych.


Ideą szkoły jest wszechstronny rozwój artystyczny, dlatego poza zajęciami programowymi (lekcje indywidualne, z akompaniatorem, grupowe, przedmioty teoretyczne, rytmika, kształcenie słuchu, harmonia, zespoły, chór, orkiestra) w ofercie pojawiają się również warsztaty z innych dziedzin sztuki oraz warsztaty mistrzowskie.

Podczas roku szkolnego, uczniowie będą uczestniczyć między innymi w zajęciach aktorskich, tanecznych, z charakteryzacji, pantomimy, odbędą praktyki w radiu, gazecie... Spróbują napisać scenariusz, stworzyć kostiumy, scenografię - będą współpracować nad interdyscyplinarnym projektem artystycznym.

Poza tym będą mieli możliwość obserwowania profesjonalnych artystów na scenie, w studiu nagraniowym oraz podczas prób do koncertów i spektakli teatralnych. Poznają każdy, nawet najdrobniejszy aspekt 'świata sztuki'.


Collegium Artes to połączenie tradycyjnej polskiej szkoły muzycznej z nowatorskim podejściem do kształcenia artystycznego. Szkoła ta ma na celu nie tylko przekazanie niezbędnej wiedzy teoretycznej i umiejętności potrzebnych do pracy na scenie, ale również otworzyć na sztukę i ludzi - pokazać wszystkie ścieżki specyficznego świata artystycznego.

Źródła[edytuj | edytuj kod]