Przejdź do zawartości

2016-11-13: Wielkopolskie: koncert Wiesława Prządki we Wrześni

Z Wikinews, wolnego źródła informacji.
niedziela, 13 listopada 2016

1 Grudnia o godzinie 20.00 w restauracji "Margeritta" we Wrześni odbędzie się koncert Wiesława Prządki pt. "Magic of accordion"


Wiesław Prządka to artysta łączący wiele gatunków muzycznych-swing, jazz, latino...

Jest absolwentem Akademii Muzycznej im. Ignacego Jana Paderewskiego w Poznaniu. Laureatem I nagrody na Międzynarodowym Konkursie Zespołów Kameralnych w Paryżu. Twórcą i kierownikiem artystycznym wielu cenionych zespołów (m.in Musette Quartet, Gipsy Swing). Uznawany za jednego z najwybitniejszych polskich akordeonistów i jak dotąd jedynym bandoneonistą w Polsce, koncertującym na bandoneonie diatonicznym. Współpracował z największymi postaciami sceny muzycznej m.in Hanną Banaszak, Waldemarem Malickim, Zbigniewem Wodeckim, Richardem Galliano, Jose Jr Mossalinim, Izydorem Leitingerem i innymi twórcami z całej Europy oraz Stanów Zjednoczonych.


Koncert organizowany jest przez Fundację Forum Działań Pozytywnych w ramach "Salonu Kulturalnego"


Salon Kulturalny to cykl wydarzeń z różnych sfer sztuki, których wspólnym elementem jest kontakt widza z artystą. Każde z wydarzeń połączone jest z różnymi formami działań z młodzieżą, a po koncercie uczestnicy mogą zostać i porozmawiać z artystą.

Inicjatorka projektu chce wypromować idee czynnego, świadomego odbiorcy, "sprowokować do tego by ludzie zaczęli mówić o tym czego chcą w kulturze".


Podczas koncertu będzie można usłyszeć najpiękniejsze melodie francuskie, muzykę filmową, czardasze, argentyńskie tanga oraz popularną muzykę Astora Piazzolli w nowych aranżacjach.

Źródła[edytuj | edytuj kod]