Przejdź do zawartości

2015-10-18: Targi HOBBY 2015 w Poznaniu

Z Wikinews, wolnego źródła informacji.
niedziela, 18 października 2015


link= W Wikimedia Commons znajdują się multimedia związane z tematem:
2015-10-18: Targi HOBBY 2015 w Poznaniu

W weekend w dniach od 17 do 18 października 2015 w Poznaniu na terenie Międzynarodowych Targów Poznańskich odbyła się kolejna edycja Salonu Modelarstwa i Gier Towarzyskich - Hobby, które przyciąga ludzi z pasją i tych, którzy jej jeszcze poszukują. Podczas dwóch dni wydarzenia można było między innymi zobaczyć makiety kolejowe w wielu skalach, poobserwować graczy w planszówki oraz wziąć udział w warsztatach.

Liczba pasjonatów kolei, makiet modelarskich, modeli sterowanych radiem, komiksów oraz gier planszowych stale się zwiększa. Tak samo jak rynek produktów dedykowanych hobbystom. Modelarstwo oraz gry planszowe stają się coraz popularniejsze, a do łask wraca także filatelistyka. Fakt ten potwierdzają rzesze pasjonatów, a także osoby poszukujące sposobu na ciekawe spędzenie wolnego czasu. Targi Hobby umożliwiły całej społeczności hobbystów spotkanie się w jednym miejscu.


Makiety kolejowe

[edytuj | edytuj kod]

W hali targowej było dużo makiet kolejowych w różnych skalach. Od parkowych zabierających na swój pokład nawet dzieci, przez najpopularniejsze H0, do bardzo małych TT lub N.

Podczas wydarzenia odbyły się XV Mistrzostwa Polski Modeli Kolejowych organizowane przez Polski Związek Modelarzy Kolejowych.

Makieta w różnych skalach

Stoiska

[edytuj | edytuj kod]

Na targach swoje stoiska miały sklepy modelarskie z całej Polski. Nowi miłośnicy kolei miniaturowej mieli okazję prosić o pomoc np. jak zmienić gumki w lokomotywie, czy zaprogramować dekodery. Natomiast zaawansowani znawcy korzystając z możliwości kupowali tabor do kolekcji.

Wystawa kolekcji modeli kolejowych

[edytuj | edytuj kod]

Wyścigi samochodów zdalnie sterowanych

[edytuj | edytuj kod]

Dalej można było być świadkiem wyścigów samochodów RC zdalnie sterowanych. Lub przyglądać się z boku serwisowi, który naprawiał modele ucierpiane w wypadkach. Choć auta biorące udział są małe ich prędkości są ogromne.

Jednym z punktów programu Tragów Hobby były Międzynarodowe Otwarte Mistrzostwa Polski w wyścigach samochodów zdalnie sterowanych w skali 1:10 i 1:12 ON- Road. Zawody odbyły się w 6 klasach: E-10 ProStock, E-10 Modified, E-12, Formuła F-1, Hobby Pro oraz E-10 Hobby.

Wyścigi samochodów zdalnie sterowanych

Wystawa kolekcji modeli samochodowych

[edytuj | edytuj kod]

Natomiast w pobliżu w gablotach były ustawione setki samochodów z wszelkich kolekcji. Każda półka przedstawiała inne marki, epoki lub skale.