Przejdź do zawartości

2015-05-19: Oldtimertage Berlin 2015

Z Wikinews, wolnego źródła informacji.
wtorek, 19 maja 2015

28. Oldtimertage Berlin 2015 - zlot pojazdów zabytkowych

W dniach 9-10.05.2015 w Berlinie na terenie "Classic Remise" (Wiebestraße 36) odbyła się 28. edycja zlotu pojazdów zabytkowych "Oldtimertage". Miejsce to jest żywym muzeum motoryzacji zlokalizowanym w starej zajezdni, gdzie kolekcjonerzy przechowują swoje pojazdy, udostępniając je do obejrzenia zainteresowanym. Są tutaj również wyspecjalizowane warsztaty i sklepy z częściami.

Na zlot przybyło wiele "klasyków", zdobiących na co dzień posiadłości swoich właścicieli, będących nietypowym nośnikiem reklamy, jak również tych codziennie eksploatowanych. Koneserzy historii motoryzacji mieli możliwość podziwiania doskonale zachowanych pojazdów, które niejednokrotnie wyglądały jakby co dopiero wyjechały z fabryki.

W ramach programu towarzyszącego odbyło się spotkanie właścicieli oldtimerów, na którym dyskutowano aspekty rewitalizacji i codziennego utrzymania samochodów zabytkowych. Równolegle miała miejsce giełda pojazdów i części, literatury fachowej oraz akcesoriów. Swe osiągnięcia zaprezentowały automobilkluby. Niezwykle widowiskowy był zorganizowany przejazd przybyłych na zlot ulicami Berlina.

Źródła

[edytuj | edytuj kod]


Fotorelacja

[edytuj | edytuj kod]