Przejdź do zawartości

2015-04-06: WTA Katowice 2015: plan rozgrywek dnia drugiego

Z Wikinews, wolnego źródła informacji.
poniedziałek, 6 kwietnia 2015

We wtorek 7 kwietnia nastąpi dokończenie zmagań pierwszej rundy singla podczas turnieju tenisowego Katowice Open 2015. Jutro rozegrają swoje pierwsze mecze wszystkie Polki występujące w rozgrywkach. W meczu deblowym zaprezentuje się najwyżej rozstawiona para.

O godzinie 12:00 na kort ustawiony w katowickim Spodku wyjdą Anna-Lena Friedsam i kwalifikantka Magda Linette. Tuż po nich mecz rozegrają rozstawiona z numerem siódmym Kirsten Flipkens oraz kolejna Niemka, Annika Beck. Planowo nie przed 16:00 na korcie powinny się znaleźć zawodniczka z dziką kartą Urszula Radwańska i szczęśliwa przegrana Jelizawieta Kuliczkowa. Na zakończenie dnia, nie przed 18:00, obiekt główny będzie gościł dwa polsko-belgijskie pojedynki, których zwyciężczynie spotkają się w drugiej rundzie. W pierwszym Magdalena Fręch podejmie An-Sophie Mestach, zaś gwiazda wieczoru, najwyżej rozstawiona Agnieszka Radwańska, spróbuje pokonać Yaninę Wickmayer.

Zmagania na kortach Międzynarodowego Centrum Kongresowego także rozpoczną się o godzinie 12:00. Na obiekt wyjdą wtedy deblistki: rozstawione z numerem pierwszym Klaudia Jans-Ignacik wraz z Kristiną Mladenovic oraz Brytyjki Jocelyn Rae i Anna Smith. Po nich zagrają Petra Martić przeciwko Klárze Koukalovej. Po zakończeniu spotkaniu grać będą Tereza Smitková i Carina Witthöft, zaś po nich María-Teresa Torró-Flor i Kateřina Siniaková. Później kwalifikantka Szachar Pe’er będzie rywalizować z turniejową "piątką" Kaią Kanepi. W ostatnim meczu dnia numer ósmy zawodów Anna Schmiedlová będzie grać przeciwko innej kwalifikantce Niginie Abduraimovej.

Ostatni mecz singlowy pierwszej rundy między Monicą Niculescu a Kristiną Mladenovic zostanie rozegrany najprawdopodobniej w środę, podobnie jak pozostałe mecze gry podwójnej.

Źródła

[edytuj | edytuj kod]