Przejdź do zawartości

2015-04-06: WTA Katowice 2015: dziś pierwsze mecze turnieju głównego

Z Wikinews, wolnego źródła informacji.
poniedziałek, 6 kwietnia 2015

W poniedziałek 6 kwietnia rozpoczynają się zmagania tenisistek w turnieju głównym zawodów singlowych i deblowych podczas rozgrywek Katowice Open 2015. Tego dnia zakończą się też zmagania w kwalifikacjach do zawodów gry pojedynczej.

Jako pierwsze na kort, o godzinie 10:00, wyszły zawodniczki grające w ostatniej rundzie kwalifikacji. W Spodku rozegrano mecze pomiędzy Petrą Martić a Aną Bogdan oraz Magdą Linette a Jelizawietą Kuliczkową. Międzynarodowe Centrum Kongresowe gościło spotkania Marie Bouzkovej z Niginą Abduraimovą oraz Szachar Pe’er z Alaksandrą Sasnowicz.

Po zakończeniu zmagań kwalifikacyjnych na kort ułożony w Spodku wyjdą singlistki. Nie przed godziną 13:00 rozpocznie się mecz Alison Van Uytvanck i rozstawionej z numerem czwartym Magdalény Rybárikovej, a następnie, nie przed godziną 16:00, spotkanie turniejowej „trójki”, czyli Camili Giorgi, z Denisą Allertovą. Nie przed godziną 18:00 zacznie się ceremonia otwarcia turnieju, po której nastąpi mecz pokazowy. W ostatnim pojedynku, nie przed 20:15, zagra obrończyni tytułu, a zarazem zawodniczka rozstawiona z numerem drugim Alizé Cornet przeciw Kiki Bertens.

Zmagania singlowe na kortach Międzynarodowego Centrum Kongresowego także rozpoczną się nie przed godziną 13:00. Jako pierwsze na korcie obejrzeć będzie można Wierę Zwonariową i „szóstkę” - Karin Knapp. Po nich rywalizować będą Polona Hercog i Misaki Doi. Nie przed godziną 15:00 rozpoczną się rozgrywki deblowe. Raluca Olaru i Wiera Zwonariowa będą grać z Polkami Magdaleną Fręch i Katarzyną Kawą, Oksana Kalasznikowa i Katalin Marosi stawią czoła Tatianie Búi i Danieli Seguel, zaś na zakończenie Ysaline Bonaventure w parze z Demi Schuurs zagrają przeciwko Juliji Bejhelzimer i Evie Hrdinovej.

Źródła[edytuj | edytuj kod]