Przejdź do zawartości

2015-04-05: WTA Katowice 2015: rozlosowano drabinkę gry podwójnej

Z Wikinews, wolnego źródła informacji.
niedziela, 5 kwietnia 2015

W niedzielę 5 kwietnia rozlosowano drabinkę gry podwójnej w turnieju tenisowym Katowice Open 2015 kategorii WTA International Series, który rozgrywany jest w dniach 4–12 kwietnia w katowickich Spodku i Międzynarodowym Centrum Kongresowym. Tenisistki rywalizują na kortach twardych w hali, a pula nagród wynosi 250 000 dolarów amerykańskich.

Znajdujące się na szczycie drabinki najwyżej rozstawione Klaudia Jans-Ignacik i Kristina Mladenovic w pierwszej rundzie zmierzą się z Brytyjkami Jocelyn Rae i Anną Smith. Zwyciężczynie tego pojedynku będą rywalizować przeciw Włoszkom Gioią Barbieri i Karin Knapp lub japońsko-izraelskiemu deblowi Misaki Doi-Szachar Pe’er.

Rozstawione z numerem trzecim siostry Ludmyła i Nadija Kiczenok spróbują pokonać parę bałkańską w składzie Aleksandra Krunić-Petra Martić. Raluca Olaru i Wiera Zwonariowa będą grać z oznaczonymi dziką kartą Polkami Magdaleną Fręch oraz Katarzyną Kawą.

W drugiej połówce drabinki europejski debel w składzie Oksana Kalasznikowa i Katalin Marosi zmierzy się z deblem południowoamerykańskim: Tatianą Búą i Danielą Seguel. Przeciwniczkami rozstawionych z czwórką Juliji Bejhelzimer i Evy Hrdinovej będą Ysaline Bonaventure oraz Demi Schuurs.

W ostatniej ćwiartce odbędzie się pojedynek pomiędzy dwoma Francuzkami i ich partnerkami: Laura Thorpe w parze z Sandrą Klemenschits spróbują sprostać Alizé Cornet i Magdzie Linette. Rozstawione z numerem drugim Czeszki Klára Koukalová i Kateřina Siniaková będą grały w pierwszej rundzie przeciw Margaricie Gasparian oraz Alaksandrze Sasnowicz.

Drabinka gry podwójnej turnieju Katowice Open 2015
1. runda   Ćwierćfinały   Półfinał
1  Klaudia Jans-Ignacik
 Kristina Mladenovic
 
 Jocelyn Rae
 Anna Smith
       
 Gioia Barbieri
 Karin Knapp
       
 Misaki Doi
 Szachar Pe’er
       
3  Ludmyła Kiczenok
 Nadija Kiczenok
       
 Aleksandra Krunić
 Petra Martić
     
 Raluca Olaru
 Wiera Zwonariowa
       
WC  Magdalena Fręch
 Katarzyna Kawa
 
1. runda   Ćwierćfinały   Półfinał
 Oksana Kalasznikowa
 Katalin Marosi
 
 Tatiana Búa
 Daniela Seguel
       
 Ysaline Bonaventure
 Demi Schuurs
       
4  Julija Bejhelzimer
 Eva Hrdinová
       
 Sandra Klemenschits
 Laura Thorpe
       
 Alizé Cornet
 Magda Linette
       
 Margarita Gasparian
 Alaksandra Sasnowicz
       
2  Klára Koukalová
 Kateřina Siniaková
 


Źródła

[edytuj | edytuj kod]