2015-04-05: Kolejne Szkolenie Trenerów Edukacji Medialnej już w czerwcu 2015 r.

Z Wikinews, wolnego źródła informacji.
niedziela, 5 kwietnia 2015

TEM to organizowane przez fundację Nowoczesna Polska 3-dniowe bezpłatne szkolenie wyjaśniające czym jest i jak prowadzić edukację medialną. Przeznaczone jest ono dla instruktorów domów kultury, animatorów i bibliotekarzy z całej Polski.

Kompetencje medialne stanowią niezbędnik obywatela w społeczeństwie informacyjnym. Pomimo tego, że instytucje kultury to naturalni sojusznicy edukacji medialnej, wciąż niewiele z nich decyduje się na wprowadzenie takich zajęć do swojej oferty.

Celem szkolenia jest przygotowanie uczestników do prowadzenia zajęć z edukacji medialnej dla dzieci i młodzieży oraz dzielenia się wiedzą w tym zakresie z innymi pracownikami sektora kultury. Program zakłada także możliwość uczestnictwa w superwizjach prowadzonych przez doświadczonych trenerów oraz przystąpienia do egzaminu w celu uzyskania Certyfikatu Edukatora Medialnego.

Dokładne informacje o terminie, miejscu i programie szkolenia, jak również formularz rekrutacyjny zostaną udostępnione na stronie organizatora po 8 kwietnia.

Źródła[edytuj | edytuj kod]