2015-04-05: Brave Kids 2015

Z Wikinews, wolnego źródła informacji.
niedziela, 5 kwietnia 2015
Fotografia dziewczynki z plemienia Kayapo (oficjalna twarz tegorocznej edycji projektu Brave Kids). Autor zdjęcia: Ricardo Moraes.

W 6. edycji projektu Brave Kids weźmie udział 120 odważnych dzieci i 20 grup artystycznych z 17 krajów. Dlaczego o inicjatywie mówi się, że to najodważniejsze dzieci świata? Często pochodzą z miejsc dotkniętych rozmaitymi problemami społecznymi i borykają się z trudną sytuacją materialną.

To niezwykłe dzieci. Mimo przeciwności rozwijają swoje talenty i odważnie kultywują tradycje. Każdy mały artysta ma swoją, niepowtarzalną historię – mówiła Justyna Warecka, producent wykonawczy projektu Brave Kids.

Brave Kids to projekt edukacyjny. Umożliwia spotkanie dziecięcych grup artystycznych z różnych części świata. W czasie pobytu w Polsce dzieci uczestniczą w warsztatach i spotkaniach, a także przygotowują niepowtarzalne, widowiskowe spektakle, w których łączą muzykę i taniec z różnych kultur i tradycji.

W czasie trwania projektu dzieci przez dwa tygodnie mieszkają w polskich domach. Rodziny, które gościły Brave Kids podczas poprzednich edycji, podkreślały, że takich doświadczeń nie daje żadna podróż.

Dzięki tym dzieciom poszerzamy swoje horyzonty. To niezapomniana przygoda także dla naszych dzieci. Uczy tolerancji i otwartości na świat. Dlatego z perspektywy uczestnika zachęcam wszystkie odważne rodziny do włączenia się w to niezwykłe przedsięwzięcie – mówiła Laryssa Kowalczyk z Wrocławia, której rodzina dwa lata temu gościła chłopców z Indii, a rok temu dziewczynki z Indonezji.

W 2015 roku Brave Kids potrwa od 20 czerwca do 12 lipca. Projekt odbędzie się równolegle we Wrocławiu, w Warszawie, Wałbrzychu, Puszczykowie koło Poznania oraz w Przemyślu, a dwutygodniowa część wspólna będzie miała miejsce w Zagórzu Śląskim. We wszystkich miastach rozpoczęła się już rekrutacja rodzin, które chciałyby gościć najodważniejsze dzieci świata.

Źródła[edytuj | edytuj kod]