Przejdź do zawartości

2015-03-12: Giedo van der Garde wygrał z Sauberem w australijskim sądzie

Z Wikinews, wolnego źródła informacji.
czwartek, 12 marca 2015

Giedo van der Garde wygrał z Sauberem sprawę o miejsce w szwajcarskiej ekipie na sezon 2015. W środę w sądzie stanowym w Wiktorii zapadło orzeczenie, w którym zespół musi powierzyć kokpit Holendrowi. Pomimo że Sauber odwołał się od decyzji, to dziś rano polskiego czasu sąd odrzucił ich apelację

Giedo van der Garde był w poprzednim sezonie kierowcą testowym i rezerwowym szwajcarskiej stajni, a jeszcze wcześniej jeździł dla zespołu Caterham. Holenderski kierowca wyścigowy złożył pozew przeciwko zespołowi Sauber za niesprawiedliwe zwolnienie. Van der Garde uważał, że w czerwcu podpisał umowę, która gwarantowała mu udział w wyścigach Grand Prix w sezonie 2015. W listopadzie jednak poinformowano, że nowymi kierowcami Saubera zostali Marcus Ericsson i Felipe Nasr.

Wcześniej Szwajcarska Izba Arbitrażowa przyznała rację Holendrowi, który z kolei złożył pozew przeciwko zespołowi z Hinwil do sądu stanowego Wiktorii. Wczoraj sąd przyznał rację byłemu kierowcy Caterhama i nakazał Sauberowi przekazać samochód na wszystkie wyścigi sezonu. Kierownictwo szwajcarskiej ekipy było tym faktem rozczarowanym i złożyło odwołanie od tej decyzji. Apelacja miała zostać rozpatrzona tego samego dnia jednak została ona przeniesiona na dziś. Sąd w Melbourne postanowił odrzucić odwołanie zespołu, tym samym van der Garde ma pełne prawo do uczestnictwa w Grand Prix Australii, który odbędzie się w najbliższą niedzielę.

Źródła

[edytuj | edytuj kod]