Przejdź do zawartości

2015-02-23: Radni powiatu bydgoskiego złożyli apel w sprawie skrzyżowania u granic Bydgoszczy i Osielska

Z Wikinews, wolnego źródła informacji.
poniedziałek, 23 lutego 2015

Rada powiatu bydgoskiego przegłosowała, podczas sesji 19 lutego 2015 roku, przyjęcie apelu w sprawie skrzyżowania u granic Bydgoszczy oraz gminy Osielsko (Armii Krajowej z Jeździecką).

Apel przyjęty przez radę powiatu był odpowiedzią na liczne niebezpieczne zdarzenia drogowe, do jakich dochodzi na tym skrzyżowaniu. Z uwagi na duży ruch oraz skomplikowany układ drogowy w 2014 roku doszło tam do 1 wypadku i 16 kolizji. Początek roku 2015 podtrzymał ten negatywny trend. W samym styczniu na skrzyżowaniu doszło do co najmniej trzech kolizji.

W apelu radni zwracają się o natychmiastowe podjęcie działań mające na celu poprawę bezpieczeństwa na opisywanym skrzyżowaniu. Apel skierowany jest do Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad, władz Miasta Bydgoszczy, samorządu Województwa Kujawsko – Pomorskiego i innych samorządów z terenu powiatu bydgoskiego oraz Komisji Bezpieczeństwa i Porządku dla miasta Bydgoszczy i Powiatu Bydgoskiego.

Jednocześnie radni informują, że na posiedzeniu Komisji Komunikacji i Bezpieczeństwa Publicznego Rady Powiatu Bydgoskiego przygotują listę szczególnie niebezpiecznych miejsc na drogach całego powiatu i we współpracy z zarządcami dróg podejmą dalsze działania mające na celu poprawę bezpieczeństwa.

Źródła

[edytuj | edytuj kod]
Wiadomość z serwisu regionalnego województwa kujawsko-pomorskiego
Wikinews
Wikinews
Kujawsko-pomorskie
Kujawsko-pomorskie

Ta wiadomość dotyczy bieżących wydarzeń w województwie kujawsko-pomorskim.
Zobacz także aktualne wydarzenia z: Bydgoszczy, Torunia, Włocławka
pozostałych miejscowości