2014-09-16: Wydrukowali samochód na drukarce 3D

Z Wikinews, wolnego źródła informacji.
wtorek, 16 września 2014

W Chicago zaprezentowano podczas imprezy International Manufacturing Technology Show samochód wydrukowany na drukarce 3D. Auto o nazwie "Strati" ma tylko ok. 50 części, kosztuje najmniej 18 tysięcy dolarów (czyli nieco ponad 58 tys. zł).

Czy wszystko pochodzi z drukarki 3D? Nie, byłoby to zbyt piękne – silnik elektryczny, akumulatory, zawieszenie, opony, koła nie pochodzą z drukarki oczywiście. Nadal jednak pokaźną część pojazdu należy uznać za wydrukowaną z plastiku w czasie 44 godzin.

Twórca i pomysłodawca projektu Jay Rogers z Local Motors twierdzi, że technologia drukowania 3D może w przyszłości obniżyć koszty produkcji, a sam proces można znacząco przyspieszyć. Prototyp samochodu jest wyposażony w silnik elektryczny. Pojazd może rozwinąć maksymalną prędkość 60 km/h.

Local Motors to amerykańskie przedsięwzięcie Jaya Rogersa, który korzystając z Internetu, skupia społeczność inżynierów, mechaników, stylistów i podwykonawców z całego świata. Pierwszym pojazdem był terenowy Rally Fighter, pokazany jako prototyp pod koniec 2009 roku[1].

Jesteśmy świadkami rewolucji w przemyśle motoryzacyjnym.

Linki zewnętrzne[edytuj | edytuj kod]

Przypisy[edytuj kod]

Źródła[edytuj | edytuj kod]