Przejdź do zawartości

2014-07-11: Luis Suárez podpisze kontrakt z FC Barceloną

Z Wikinews, wolnego źródła informacji.
piątek, 11 lipca 2014
Piłka nożna

Władze FC Barcelony poinformowały, że zostało osiągnięte porozumienie z Liverpoolem F.C. w sprawie przejścia napastnika Luisa Suáreza. Według nieoficjalnych informacji Urugwajczyk miał kosztować Katalończyków 75 mln euro.

Suárez w przyszłym tygodniu ma się stawić w Barcelonie, by przejść badania medyczne. Jeśli wyniki okażą się pozytywne, zawodnik podpisze pięcioletni kontrakt z klubem.

Luis Alberto Suárez Díaz był piłkarzem Liverpoolu od 2011 roku. W jego barwach brał udział w 133 meczach, w których strzelił 82 gole. W minionym sezonie został królem strzelców Premier League, wybrano go także piłkarzem roku w Anglii (wg PFA i FWA), otrzymał także Europejski Złoty But.

W reprezentacji Urugwaju zaliczył 78 spotkań, w których strzelił 40 bramek. Podczas trwających Mistrzostw Świata w Piłce Nożnej 2014 w meczu fazy grupowej pomiędzy Urugwajem i Włochami ugryzł rywala Giorgio Chielliniego. FIFA wszczęła przeciwko niemu postępowanie, w którego efekcie został ukarany grzywną 100 tys. franków szwajcarskich, dyskwalifikacją na dziewięć meczów w reprezentacji oraz wykluczeniem z jakiejkolwiek aktywności piłkarskiej przez czterech miesięcy.

W czasie trwania kary zawieszenia obowiązującej do końca października, piłkarz nie może trenować z drużyną klubową, a nawet pojawiać się na stadionach.

Suárez to kolejny piłkarz nabyty w ostatnim czasie przez FC Barcelonę – wcześniej drużyna zakupiła Ivana Rakiticia, Marca-André ter Stegena i Claudio Bravo.

Źródła

[edytuj | edytuj kod]